W derbach lepszy SKS Hajnówka. BAS Białystok w czołówce tabeli

W II-ligowych derbach województwa podlaskiego SKS Hajnówka pokonał 3:0 u siebie Centrum Augustów. Siatkarze BAS-u Białystok wygrali natomiast 3:1 na wyjeździe z zespołem Czołg Uniwersytet Warszawa.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Derbowy pojedynek zapowiadał się jako ciekawe starcie, bo mimo, że gospodarze byli faworytami to Centrum w ostatnich sezonach w Hajnówce rozgrywał dobre spotkania. Taktyka gości runęła już w połowie pierwszego seta gdy kontuzji doznał jeden z najlepszych zawodników Kamil Skrzypkowski.

- Kamil podkręcił nogę w kostce i na razie wiemy, że będzie wykluczony z najbliższych spotkań, a na jak długo będzie wiadomo po szczegółowych badaniach - mówi Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum. - Mimo to walczyliśmy i jak trzymaliśmy się ustalonej taktyki to nawet wyglądało to nieźle. Niestety gdy zaczynaliśmy kombinować dominacja SKS-u była widoczna.

Hajnowski zespół jest nadal niepokonany w rozgrywkach.

- Chociaż wynik na to nie wskazuje to walka była - twierdzi Witold Kaczmarek, trener SKS-u. - Oczywiście po kontuzji Skrzypkowskiego było nam łatwiej.

Drugi mecz z rzędu wygrali siatkarze BAS-u Białystok, którzy na wyjeździe 3:1 pokonali drużynę Czołg Uniwersytet Warszawa.

- Gramy falami i dlatego przegraliśmy drugiego seta - mówi Eugeniusz Iwaniuk, drugi trener BAS-u. - Z Uniwersytetem dobrze zagraliśmy w przyjęciu i blokiem. Dobrze już wychodzi atak z szóstej strefy, kilka razy mieliśmy wyczyszczoną siatkę. Ale zagrywka mogła by być bardziej regularna. Ogólnie zespół wygląda coraz lepiej.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

SKS Hajnówka - Centrum Augustów 3:0

Sety: 25:20, 25:12, 25:16.

SKS: Małachowski, Bernatowicz, Sterna, Wierzbicki, Saczko, Sapiński, Kuś (libero) oraz Daraszkiewicz, Drobniuch, Górski.

Centrum: Szlejter, Skrzypkowski, Iwanowicz, Haraburda, Nowak, Gościński, Jeleniewski (libero) oraz Jankiewicz, Józefowski, Szczytko.

Czołg Uniwersytet Warszawa - BAS Białystok 1:3

Sety: 20:25, 25:22, 13:25, 20:25.

BAS: Maluchnik, Ignaciuk, Kuźma, Kowalewski, Cylwik, Leik, Tyszkowski (libero) oraz Karniłowicz (libero), Szorc.

Inne rozegrane mecze 9. kolejki

Legia Warszawa - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1, Huragan Wołomin - Metro Warszawa 1:3.

Tabela II ligi

Cztery pierwsze zespoły zagrają w play-off.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.