Piłka nożna kobiet. Wygrana Polek w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy. Pięć zawodniczek Medyka Konin w wyjściowym składzie, gol jednej z nich

Polska pokonała Mołdawię 3:1 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej. W wyjściowym składzie reprezentacji znalazło się pięć zawodniczek Medyka Konin. Jedna z nich - Katarzyna Daleszczyk - zdobyła bramkę na 2:0 dla Polek.

Polkom będzie bardzo ciężko o awans na ME 2017 w Holandii, bo niekwestionowanym faworytem do wygrania grupy są Szwedki. Możliwy jest awans z drugiego miejsca (awansuje sześć najlepszych ekip z drugich miejsc, a dwie pozostałe rozegrają ze sobą baraż), ale i o to reprezentacja Polski będzie musiała powalczyć z Dunkami.

Polki nie miały za to problemów z pokonaniem Mołdawii, najsłabszej drużyny w grupie. Przed przerwą meczu rozgrywanego w Orgiejowie nie padły bramki, ale w drugiej połowie biało-czerwone strzeliły trzy gole. Bramki zdobyły kolejno - Ewa Pajor (VfL Wolfsburg, ex Medyk Konin) Katarzyna Daleszczyk (Medyk Konin), Dominika Grabowska (AZS Wrocław). Mołdawianki odpowiedziały trafieniem w ostatniej minucie spotkania, którego autorem była Ludmila Andone.

W wyjściowym składzie reprezentacji znalazło się pięć piłkarek Medyka Konin - Paulina Dudek, wspomniana Katarzyna Daleszczy, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska (zmarnowała rzut karny w pierwszej połowie) oraz Aleksandra Sikora.

Polki mają po trzech meczach sześć punktów - tyle samo co Dania. Liderem grupy jest Szwecja z kompletem zwycięstw, a tuż za plecami reprezentacji Polski są Słowaczki z trzema punktami na koncie. Stawkę zamyka Mołdawia, która nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu.

Mołdawia - Polska 1:3 (0:0)

Bramki: Ludmila Andone 90. - Ewa Pajor 56., Katarzyna Daleszczyk 63., Dominika Grabowska 81.

Skład reprezentacji Polski: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Hanna Konsek, Marta Mika, Natalia Chudzik (82. Sofia Gonzales) - Anna Rędzia (25. Dominika Grabowska), Natalia Pakulska, Paulina Dudek, Katarzyna Daleszczyk, Martyna Wiankowska - Ewa Pajor (77. Anna Zapała).