Pogromca faworytów rywalem siatkarzy Ślepska Suwałki

Siatkarze KPS-u Siedlce pokonali już trzy zespoły z aktualnie pierwszej piątki I-ligowej tabeli. W sobotę w Suwałkach formę pogromców faworytów sprawdzi Ślepsk.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Suwalski zespół w lidze jest niepokonany od ośmiu kolejek. W ubiegłym tygodniu Ślepsk w sumie rozegrał cztery mecze (razem z pucharowym) i wszystkie wygrał. Jest teraz wiceliderem I-ligi.

- Po tym męczącym tygodniu nie pracowaliśmy intensywnie tak jak zwykle, ale też znaczącego odpuszczania nie było - przyznaje zawodnik i prezes klubu, Wojciech Winnik.

W sobotę Ślepsk podejmie drużynę KPS Siedlce, która plasuje się na dziewiątym miejscu, ale ma dwa mecze zaległe. W wynikach KPS-u rzuca się w oczy, że tracą punkty z rywalami teoretycznie słabszymi, a wygrywają z czołówką ligową. Pokonali już GKS Katowice, Wartę Zawiercie i Espadon Szczecin.

- Coś takiego mają, że wygrywają z tymi czołowymi zespołami - mówi Winnik. - Ale już przed sezonem twierdziłem, że mogą być w pierwszej piątce. Mają bardzo dobrych dwóch przyjmujących Piotra Łukasika i Kamila Gutkowskiego. Ten pierwszy to najbardziej obiecujący zawodnik młodego pokolenia na tej pozycji i to tylko kwestia czasu kiedy będzie grał w PlusLidze. Poza tym jest bardzo dobry rozgrywający Piotr Milewski. Także patrząc na ten skład to te wyniki już tak bardzo nie dziwią. Grają prostą, siłową siatkówkę, nazwałbym w stylu rosyjskim. Czyli wysoka piłka na skrzydło. Jeżeli ustawimy dobrze blok to powinniśmy ich powstrzymać.

Mecz w hali OSiR w sobotę o godzinie 17.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Spotkania 10. kolejki

Ślepsk Suwałki - KPS Siedlce (sobota, godz. 17), SMS Spała - GKS Katowice, Hutnik Kraków - AGH Kraków, Victoria Wałbrzych - KPS Kęty, Stal Nysa - Warta Zawiercie, Camper Wyszków - Espadon Szczecin, Krispol Września - Energa Ostrołęka.

Tabela I ligi

Osiem zespołów zagra w play-off. Cztery pierwsze po play-off mogą składać aplikacje o udział w rozgrywkach PlusLigi. Cztery ostatnie drużyny zagrają w play-out.

Więcej o: