Hernan Rengifo (ex-Lech Poznań) zmienia klub w Peru. Wielki powrót po latach

Były napastnik Lecha Poznań Hernan Rengifo kończy przygodę z Juan Aurich Chiclayo i od nowego roku będzie zawodnikiem klubu Universitario de Deportes, w którym występował do 2003 roku.

32-letni już Hernan Rengifo to wciąż ceniony zawodnik w Peru. Przedstawiciel Universitario de Deportes ogłosił właśnie, że w jego klubie będzie w przyszłym roku występowało trzech nowych piłkarzy, a jednym z nich jest właśnie były gracz Lecha Poznań.

Należy uznać ten krok za awans sportowy dla byłego reprezentanta Peru. Juan Aurich, w którym obecnie występuje Hernan Rengifo (zdobył dla niego 19 bramek w 51 meczach w tym i poprzednim roku) zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli drugiej części sezonu w peruwiańskiej ekstraklasie. Universitario jest szóste i ma sześć punktów więcej od zespołu z Chiclayo.

Dla Hernana Rengifo będzie to jednak wielki powrót do klubu, w którym debiutował w ekstraklasie i występował przez dwa lata. W 2003 roku odszedł do ekipy Union Huaral, a stamtąd do Universidad San Martin De Porres. To tam wypatrzył go Lech Poznań i sprowadził do siebie latem 2007 roku. "El Charapa" spedził przy Bułgarskiej dwa i pół sezonu - zdobył w tym czasie Puchar Polski, mistrzostwo Polski i Superpuchar. W 59 ligowych występach strzelił dla "Kolejorza" 24 bramki.

Więcej o: