Zmierz się w sportach The World Games 2017 na 600 dni przed Igrzyskami

W lipcu 2017 roku miasto gościć będzie 3500 tysiące sportowców rywalizujących w 31 dyscyplinach. Równo na 600 dni do tego wydarzenia, w sobotę, 28 listopada, w Pasażu Grunwaldzkim będzie można zmierzyć się na ergometrze wioślarskim z wicemistrzem olimpijskim Pawłem Rańdą, zatańczyć z Mistrzami Świata w Rock'n'Rollu akrobatycznym i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Podczas wydarzenia odbędą się liczne pokazy i warsztaty sportów The World Games. Zaprezentują się między innymi zawodnicy boksu tajskiego, karatecy z Wrocławskiego Klubu Sportów Azjatyckich "Budokan" i tancerze.

Atrakcją będzie na pewno występ Anny Madzielec i Jacka Tarczyły - trzykrotnych Mistrzów Świata w Rock'n'Rollu akrobatycznym i uczestników brytyjskiej edycji programu "Mam talent".

Wszyscy chętni będą także mogli założyć strój futbolisty amerykańskiego, o co zadbają zawodnicy wicemistrzów Polski Panthers Wrocław, a także zagrać w squasha oraz spróbować swoich sił na ergometrze wioślarskim. Stacje sportowe przygotował Wrocławski Szkolny Związek Sportowy. Instruktaże pierwszej pomocy przeprowadzą przedstawiciele sportowego ratownictwa wodnego, którzy regularnie zdobywają medale na międzynarodowych zawodach.

W trakcie imprezy hostessy będą wydawały specjalne karty, na których można będzie zbierać pieczątki za spróbowanie danej dyscypliny. Po zebraniu wszystkich pieczęci, uczestnicy otrzymają niespodziankę w punkcie informacyjnym. W Pasażu Grunwaldzkim stanie także stanowisko z okularami do wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym każdy może sprawdzić, co widzi skoczek wyskakujący z samolotu, zawodnik atakowany przez futbolistę amerykańskiego Babatunde Aiyegbusiego czy osoba wspinająca się na kilkunastometrową ścianę.

Dodatkowo na miejscu ustawione zostanie stoisko fitWRO, przygotowane przez Centrum Sportowe Hasta la Vista, Wrocławskie Centrum SPA oraz Lady Fitness Club, gdzie spotkać będzie można trenerów osobistych i dowiedzieć się m.in. jaka jest proporcja tkanki tłuszczowej, mięśni i wody w organizmie.

Co pół godziny, w trakcie konkursów wiedzy o TWG, do wygrania będą maskotki wrocławskich Igrzysk - Jaś i Małgosia. W trakcie całej imprezy uczestnikom towarzyszyć będą także ich "duże" wersje, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Około godz. 16:00 odbędzie się finał Otwartych Mistrzostw Wrocławia na ergometrze wioślarskim. Zapisać może się każdy, nawet w dniu finału. Zawody poprowadzi Paweł Rańda, medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i ambasador The World Games 2017.

600 dni do The World Games 2017: Sobota, od godziny 13.00 do 18.00 - poziom "0" w Pasażu Grunwaldzkim.

Więcej o: