GKS Katowice. Rodzina z Katowic w trudnej sytuacji. Każdy może pomóc

GKS Katowice bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Tym sposobem chce pomóc rodzinie pana Adriana, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Dlaczego? Klub przybliża jej historię.

Czy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Pan Adrian (30 l.) z pomocą swojej mamy Elżbiety (53 l.) wychowuje dwójkę wspaniałych synów - Mateusza (7 l.) i Sebastiana (5 l.). Rodzina radziła sobie dobrze, kiedy to pani Elżbieta mieszkała z mężem i mogła pracować, a panu Adrianowi układało się w małżeństwie i również miał stałą pracę - wszyscy wtedy jeszcze mieszkali na północy Polski. Niestety, była już żona pana Adriana w pewnym momencie zaniedbała opiekę nad dziećmi, zaczęła zajmować się prostytucją i używać dopalaczy oraz narkotyków. Wtedy to pan Adrian odszedł od niej oraz sądownie odebrał jej prawa do opieki nad synami. Przeprowadził się wraz z matką, która to postanowiła wesprzeć go w opiece nad jego dziećmi, do Katowic. Początkowo mieszkali u jego siostry, ale znaleźli mieszkanie. Pan Adrian znalazł również pracę na cały etat. Obecnie rodzina utrzymuje się z pensji pana Adriana oraz zapomogi socjalnej. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, zostaje 160 złotych na jedną osobę w rodzinie.

Pomimo trudności rodzina nie poddaje się. Pan Adrian dzielnie walczy o dobro dzieci. To dla nich odszedł od żony, znalazł mieszkanie i pracę. Pani Ela bardzo pomaga synowi w opiece nad Sebastianem i Mateuszem, ale żeby pomóc jeszcze bardziej, chciałaby znaleźć pracę na nocną zmianę. Jej marzeniem jest też maszyna do szycia, dzięki której mogłaby szyć dla innych i zarabiać jakiekolwiek pieniądze.

Rodzina najbardziej potrzebuje pralki, której nie posiada. Wśród najważniejszych potrzeb są także garnki (obecnie ma jeden na cztery osoby). Przydałby się opał - idzie zima, a nie ma czym palić w piecu. Poza tym żywność, odzież czy artykuły szkolne.

Osoby chcące wspomóc rodzinę pana Adriana finansowo mogą przelewać pieniądze na podane konto:

60 1090 1186 0000 0001 2146 9534

BZ WBK

Dane: Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" ul. Sołtysia 89, 40-748 Katowice

DOPISEK: Szlachetna Paczka

Więcej informacji znajduje się na stronie GKS-u.

Więcej o: