Roberto Music Team gra jak z nut

Zespoły grające w Lubelskiej Lidze Tenisa Stołowego Amatorów mają za sobą już sześć kolejek. Jest coraz ciekawiej, bo zespoły z czołówki zaczynają tracić punkty.

Tak było w I lidze. - Tu wprawdzie faworyci wygrali, ale z jednym wyjątkiem - komentuje Robert Grabczak, prezes LLTSA, organizator rozgrywek. - Zremisował Edbar. Pewnym usprawiedliwieniem może tu być to, że w meczu z Wierzchowiskami zagrał w dwuosobowym składzie. Dwójka Piotr Kura i Paweł Janowski goniła jednak ambitnie i ze stanu 0:5 doprowadziła do remisu. W innym ciekawym spotkaniu Roberto Music Team ograł Jedynkę 7:3. Niepokonany w tym spotkaniu był lider zwycięzców Tomasz Słomka, który swego czasu miał na rozkładzie samego Lucjana Błaszczyka. Natomiast Malinex okazał się lepszy od Zarembiaków, których pokonał 6:4.

Z kolei w II lidze pierwszą porażkę poniósł Alex Cyców. Lider uległ Świdniczance 4:6. W decydującej o zwycięstwie partii - po niezwykle zaciętym pojedynku - Marceli Jaszczak pokonał Waldemara Zimę 3:2 (w piątym secie 24:22). Dobry mecz rozegrała PGE Dystrybucja I. Zespół w składzie Mariusz Suchorowski, Lucjan Galiński i Tadeusz Olejnik rozgromił WSEI 9:1.

Na trzecim froncie lider trzyma się mocno. Druga drużyna Głuska kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Natomiast pomiędzy wiceliderem, a przedostatnim zespołem są zaledwie cztery punkty różnicy.

W IV lidze na czele bez zmian. - Pierwsze trzy lokaty okupują Park Farb, Czarne Konie i Klub Tęcza i myślę, że wśród tych drużyn należy upatrywać kandydatów do III-ligowego awansu. Przy okazji chciałbym też pogratulować pingpongistkom AZS UMCS Optima zwycięstwa nad rosyjską drużyną SKNT Luch Vladimir 3:0 i awansu do IV rundy Pucharu ETTU - kończy Robert Grabczak.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Komentarz po VI kolejce

I liga to zwycięstwa liderów tabeli z wyjątkiem Edbaru który grając we dwóch zaczął mecz z Wierzchowiskami od 0-5 ale ambitna pogoń Pawła Janowskiego i Piotrka Kury dała remis 5-5.W meczu Annoplastu z Mega Meblami punkty mistrzom zabrał Michał Chrzonstowski pokonując Sylwka Lalaka i Michała Szurygę.AZS I nie dał szans ASKO I a Roberto Music Team ograł Jedynkę 7-3.Piotr Nizioł wpisał do kolekcji skalp Patryka Bieleckiego po wygranej 3-2.Może w przyszłości będzie miał tę samą wartość co zwycięstwo Piotra nad Konradem Kulpą! A całą dyskusję zakończył niepokonany as Tomasz Słomka podając informację o pokonaniu Lucjana Błaszczyka dawno dawno temu ale nie w odległej galaktyce. Rodzina Drwali zdobyła solidarnie po 2 pkt i to wystarczyło do pokonania azs III gdzie Waldemar Pycka wygrał wszystko .Ostatni mecz to Tomasz Dalmata reaktywacja czyli zwycięstwo Malinexu nad Zarembiakami6-4 co jeszcze bardziej czyni ciekawym tabelę pierwszej ligi.

II liga to również bardzo interesująca sytuacja w tabeli i mecze za 4 pkt. Lider Alex Cyców poniósł pierwszą porażkę ze Świdniczanką do czego przyczynił się kapitan Marceli 2 czopy Jaszczak demolując Darka 1 czop Bednaruka 3-0.Stalowe nerwy Marceli pokazał w ostatniej partii przy stanie meczu 5-4.Prowadził 2-0 z Waldkiem Zimą dał się dogonić na 2-2 i się zaczęło!! 5 set to 46 punktów i 24-22 wygrywa Marceli! To się działo! Ludwiniak-Sciegienny to kolejny popis Grzegorza Sajnaja 3 pkt i zwycięstwo jego drużyny 6-4.Bogdan Grzybek robi co może ale Darek Smaga miewa w tym sezonie gorsze dni i jego punktów brakuje do wygranej. Azs WSEI po 3 meczach bez porażki został zdemolowany przez PGE Dystrybucję I.Mariusz Suchorowski potwierdził duży wzrost formy w 2015 roku i zdobywając komplet wraz z Lucjanem Galińskim i dzięki 2 pkt Tadka Olejnika pokonali Wsei 9-1.Darek Chodoń nigdy nie przegrywa do zera a zMariuszem się zdarzyło.

III liga ma dwóch liderów! Na plusie czyli na szczycie Głusk II który tę ligę traktuje jako roczny przystanek do wyższej klasy i wygrywa wszystko! Na minusie Edbar II który nie może jeszcze poczuć smaku zwycięstwa.Drużyny od 2 do 11 mają między sobą tylko 4 pkt różnicy więc walka jest zacięta.

IVliga to zwycięstwa pierwszej trójki i przypuszczam, że Park Farb Czarne Konie i Klub Tęcza to najważniejsi kandydaci do awansu do III Ligi.

LLTSA gratuluje zawodniczkom AZS Optima Lublin wielkiego zwycięstwa w meczu pucharowym z drużyną z Rosji. Było na co popatrzeć i kogo dopingować. Brawo Dziewczyny!

Przypominamy, że do 15 grudnia można zgłaszać zawodników do drużyn. Warunkiem dalszej gry jest zagranie w I rundzie wg terminarza.

Robert Grabczak