Wspaniała seria Ślepska. Na koniec rozjechany Espadon Szczecin

Siatkarze Ślepska Suwałki pokonali 3:1 w wyjazdowym meczu Espadon Szczecin. To czwarta wygrana suwalskiej ekipy w przeciągu tygodnia i ósma z rzędu w I lidze.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Dwa pierwsze sety sobotniego meczu w Szczecinie skończyły się pewnymi wygranymi, najpierw Espadonu, a później Ślepska. Chociaż w partii otwarcia wcale nie musiało tak być. Suwalska drużyna prowadziła już 16:14, ale wtedy nastąpiło załamanie gry podopiecznych Dmitrija Skorija i nagle zrobiło się 19:16. Do końca tego seta goście zdobyli jeszcze tylko dwa punkty. Za to w drugim secie suwalski zespół ustrzegł się słabszych momentów i prowadził praktycznie od początku, ostatecznie wygrywając 25:13.

W trzecim secie to skuteczna gra w końcówce przesądziła o wygranej suwalczan. Espadon prowadził już 22:18 ale od tego momentu sześć punktów z rzędu zdobył Ślepsk, a ostatecznie wygrał do 23. Czwarty set okazał się ostatnim i pokazał zdecydowanie kto jest lepszym zespołem w tym dniu. Ślepsk wypracował sobie kilka punktów przewagi na początku i spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku do końca.

- Dwa pierwsze sety to była siatkówka na zasadzie "kto zagrywa ten wygrywa" - opowiada Łukasz Kuśnierz, drugi trener Ślepska. - Najpierw Espadon miał bardzo trudną zagrywkę, a w drugim secie to my byliśmy w tym elemencie nie do zatrzymania. Tak naprawdę prawdziwa gra zaczęła się od trzeciego seta, którego od początku prowadził Espadon. Dopiero w końcówce po serii trudnych zagrywek Łukasza Rudzewicza wyszliśmy na prowadzenie i wygraliśmy. Czwarty set to już nasza kontrola całkowita.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Espadon Szczecin - Ślepsk Suwałki 1:3

Sety: 25:18, 13:25, 23:25, 19:25

Ślepsk: Urbanowicz, Szczytkov, Zapłacki, Hunek, Rudzewicz, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Wasilewski, Gonciarz, Lewiński,

Inne mecze 9. kolejki

Krispol Września - SMS Spała 0:3, KPS Siedlce - Stal Nysa 1:3, Warta Zawiercie - Victoria Wałbrzych 3:0, KPS Kęty - Hutnik Kraków 0:3, AGH Kraków - GKS Katowice 2:3.

Mecz Energa Ostrołęka - Camper Wyszków został przełożony.