Kanonada w Mielcu. Polonia Bytom postawiła się liderowi drugiej ligi

Po obfitującym w bramki i zwroty akcji spotkaniu Polonia Bytom ostatecznie przegrała na wyjeździe ze Stalą Mielec.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Kwadrans przed końcem gospodarze prowadzili 3:0 i mogło się wydawać, że losy tego meczu są już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego, w końcu to futbol!

Pierwszego gola dla bytomian z rzutu karnego po faulu na Idrissie Cisse zdobył Bartłomiej Setlak. Nie minęły dwie minuty a Senegalczyk wykorzystał błąd mieleckiej obrony i strzelił kontaktowego gola. To jednak nie koniec, bo chwilę potem do wyrównania doprowadził rezerwowy Daniel Kutarba!

Gospodarze jednak bardzo szybko zdołali się otrząsnąć z szoku. Remis utrzymywał się niecałe dwie minut, bo celnie z dystansu przymierzył Jakub Żubrowski.

Mimo szans z jednej i drugiej strony wynik nie uległ zmianie.

Stal Mielec - Polonia Bytom 4:3 (3:0)

Bramki: 1:0 Prokić (3.), 2:0 Trznadel (11. samobójcza), 3:0 Bierzało (34.), 3:1 Setlak (75. karny), 3:2 Cisse (77.), 3:3 Kutarba (78.), 4:3 Żubrowski (80.)

Polonia: Michalak - Trznadel, Broniewicz Ż (69. Pączko), Malec, Radkiewicz (53. Kutarba) - Lika (74. Rylukowski), Zalewski, Mróz, Setlak, Cisse - Michalik (46. Cempa).