Siatkówka. Impel Wrocław wygrywa w lidze i awansuje w tabeli

Impel Wrocław zwyciężył w hicie 8. kolejki Orlen Ligi. Siatkarki z Dolnego Śląska pokazały sportową złość i niezwykłą wolę walki. Doszło do tiebreaku, w którym charakterna gra podopiecznych Nicoli Negro, pozwoliła ostatecznie na triumf drużyny.

Przegrane w dwóch pierwszych partiach czwartkowego spotkania, mogłyby podłamać niejednego sportowca. Siatkarki Impel szybko zamieniły negatywne emocje na boisku w pozytywne myślenie, co zdecydowanie przełożyło się na grę zespołu. Pewnie wygrały trzecią partię, zapewniając sobie możliwość przedłużenia spotkania. W czwartym secie po zaciętym boju górą okazały się wrocławianki i tak doprowadziły do tie-breaku. Piątą partię obie drużyny grały nierówno. Wrocławianki były bliskie porażki, bo drużyna z Dąbrowy Górniczej miała piłkę meczową przy stanie 14:11, ale zawodniczki Impelu potrafiły odwrócić losy meczu i tym razem i ostatecznie wygrać 16:14. MVP spotkania została Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Wrocławianki po zwycięstwie z MKS-em zajmują trzecie miejsce w tabeli z 16 punktami za koncie, za drugim Atomem Trefl Sopot (17 punktów) i liderującym Chemikiem Police (21 punktów - mecz 8. kolejki zagra w niedzielę).

Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (13:25, 26:28, 25:15, 26:24, 16:14)

Impel Wrocław: Radecka, Ptak, Kąkolewska, Kossanjowa, Skowrońska-Dolata, Costagrande, Durr (libero) oraz Hildebrand, Piśla, Sikorska, Gryka

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Różycka, Dziękiewicz, Perry, Hancock, Ganszczyk, McClendon, Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Staniucha-Szczurek, Pavan

Więcej o: