Henok Goitom na celowniku Lecha Poznań. To czołowy strzelec ligi szwedzkiej

Szwedzko-erytrejski napastnik Henok Goitom może trafić do polskiej ligi. Chce go Lech Poznań. Na czołowego strzelca szwedzkiej ekstraklasy ma jednak ochotę również Legia Warszawa, a piłkarzowi kończy się kontrakt - pisze futbol.pl

Henok Goitom jest 31-letnim Szwedem urodzonym w Solnie, ale ma także obywatelstwo Erytrei. Zaczynał karierę juniorską w Essinge, ale jako bardzo młody chłopak wyjechał ze Szwecji. Grał w Udinese we Włoszech, a debiutował w Serie A w 2005 roku w meczu z samym Interem Mediolan. Występował także w hiszpańskich klubach Real Murcia, Real Valladolid czy Almeria. Ostatnio był zawodnikiem szwedzkiej drużyny AIK Solna, z którą Kolejorz mierzył się w pucharach w 2012 roku. Henoka Goitoma w kadrze AIK wówczas jeszcze nie było.

W ciągu ostatnich dwóch lat rozegrał jednak w jego barwach aż ponad 90 spotkan i strzelił 39 bramek. Jest wicekrólem strzelców obecnego sezonu - zdobył 18 goli, wyprzedził go jedynie Emir Kujovic z IFK Norrköping. Jego kontrakt z klubem z Solny wygasa z końcem roku.

Tu kompilacja jego goli z ligi szwedzkiej

 

Henok Goitom grał w reprezentacjach młodzieżowych Szwecji, był już w szerokiej kadrze Szwedów na mundial w Niemczech w 2006 roku, ale wtedy na mistrzostwa nie pojechał.

więcej tutaj

Zobacz wideo

Nowa (najnowsza) dziewczyna Cristiano Ronaldo

Więcej o: