Zagłębie Lubin zgłosiło do ekstraklasy nowego bramkarza

Zagłębie Lubin zgłosiło 16-letniego bramkarza Krystiana Kalinowskiego do rozgrywek ekstraklasy. W tym sezonie młody golkiper bronił dotychczas na poziomie Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych.

- Krystian to utalentowany bramkarz, imponuje świetnym refleksem, dobrą grą na przedpolu i samą techniką bronienia. Naturalnie ma nad czym pracować, szczególnie nad grą nogami, ale to bardzo zdeterminowany chłopak, więc da sobie radę. Kalinowski był mocnym punktem drużyny, która wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych - ocenia Tomasz Bożyczko, trener drużyny U-17.

Krystian Kalinowski został sprowadzony do Zagłębia ze Znicza Pruszków. W Lubinie gra i trenuje od początku obecnego sezonu. Golkiper został zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy ze względu na karną absencję Konrada Forenca. Kapitan "Miedziowych" w meczu z Wisłą Kraków brutalnie sfaulował obrońcę przeciwnej drużyny Łukasza Burligę. Przez Komisję Ligi został zdyskwalifikowany na trzy najbliższe mecze: z Podbeskidziem, Koroną i Jagiellonią.

Krystian Kalinowski zagra z numer 30.

Więcej o: