Comarch Cracovia dalej chce prowadzić

Hokeiści Comarch Cracovii wygrali pierwszą fazę Polskiej Hokej Ligi. Już w piątek rozpoczynają kolejny etap rozgrywek.

Facebook?  | A może Twitter? 

W ostatnim meczu pierwszej fazy PHL krakowianie na własnym lodowisku wygrali 4:1 z Orlikiem Opole. Tym zwycięstwem przypieczętowali pierwsze miejsce w tabeli. W pierwszych 22 spotkaniach krakowianie zwyciężyli 18 razy, w tym raz po dogrywce.

- Na początku sezonu było ciężko, nowy zespół, zgrywaliśmy się, były lepsze i gorsze mecze, ale zakończyliśmy tę pierwszą fazę na pierwszym miejscu. Wolę grać nieładny hokej i wygrywać niż ładny i przegrywać. Czeka nas 20 meczów do play-off i będziemy pracować nad tym, żeby nadal prowadzić w lidze - zaznacza Rudolf Rohaczek, trener Cracovii, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Teraz hokeiści będą rywalizować w dwóch sześciozespołowych grupach. Oprócz Cracovii, w czołowej szóstce znalazły się pozostałe drużyny z Małopolski. TatrySki Podhale Nowy Targ traci do lidera tylko punkt. Unia Oświęcim jest piąta.

Druga faza sezonu PHL rusza już w najbliższy weekend. Cracovia pierwsze dwa mecze rozegra u siebie - w piątek z Ciarko Sanok i w niedzielę z Podhalem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.