Lubelski Klub Tenisowy uczcił 11 listopada i wręczył nagrody za ligę

W tym roku Lubelski Klub Tenisowego postanowił Święto Niepodległości obejść na sportowo - zorganizował turniej, który w symboliczny sposób miał uczcić pamięć tych, którzy przyczynili się do wyzwolenia Polski. Podczas tego spotkania odbyło się także podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom ligi tenisowej.

Jeśli chodzi o turniej, to przystąpiło do niego 14 zawodników podzielonych na pary. - Chodziło nam o prowadzenie rywalizacji w formie batalii. Nazwy par miały oddać klimat święta - mówi Ksawery Zaborski, organizator imprezy. - Do walki stanęły zatem drużyny ,,Dywizjonu 303", ,,Piłsudczyków", ,,Żołnierzy Wyklętych", ,,Legionów Polskich", ,,Borowiczan", ",,Orląt Lwowskich" oraz ,,Rotmistrza Pileckiego".

Ostatecznie po kilku godzinach zmagań zwyciężyły ,,Legiony Polskie'', które stanowiła para Marek Duszyński i Radosław Kulczyński. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a ich wręczenie odbyło się przy akompaniamencie Pieśni Legionowych.

Natomiast w przypadku ligi tenisowej, to wystartowało w niej blisko 80 osób. Rywalizacja trwała od maja i toczyła się w trzech kategoriach - singlu mężczyzn, singlu kobiet oraz grze deblowej. - Na przestrzeniu kilku miesięcy zawodnicy i zawodniczki rozegrali ponad 200 spotkań ligowych, walcząc o punkty i awans do wyższych klas rozgrywkowych - dodaje Ksawery Zaborski. - Uważam to za duży sukces. Myślę, że dla uczestników jest to również świetna okazja ku temu, by wyznaczać sobie kolejne sportowe cele i pomału, lecz konsekwentnie podnosić swój tenisowy poziom. Okazja do następnego spotkania nadarzy się niebawem, bo już w styczniu 2016 roku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Lublina. I dodaje: - Zachęcam też do odwiedzania naszego profilu Facebookowego oraz www.tenislublin.com, aby być na bieżąco z naszymi akcjami propagującymi tenis ziemny, na których dokumentujemy też, także fotograficznie dokonania zawodników i zawodniczek.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Najlepsi zawodnicy poszczególnych lig

Gra singlowa mężczyzn

I liga: 1. Marek Czubara, 2. Andrzej Jachim, 3. Artur Słania;

II liga: 1. Jacek Jaworski, 2. Paweł Krysiak, 3. Jarosław Gustaw;

III liga: 1. Paweł Drąg, 2. Paweł Magryta, 3. Mariusz Kuźma;

IV liga: 1. Jan Wilk, 2. Michał Jędrejek, 3. Marcin Rypina;

V liga: 1. Marek Wiśniewski, 2. Michał Bartoń, 3. Krzysztof Sokołowski;

VI liga: 1. Maciej Chorągiewicz, 2. Konrad Wojnowski, 3. Maciej Boki.

Gra deblowa mężczyzn

1. Marek Maj/Andrzej Jagiełło, 2. Norbert Dworak/Artur Słania, 3. Klaudia Piątek/Dariusz Pluta

Gra singlowa kobiet

I liga: 1. Małgorzata Trojanowska, 2. Magdalena Gorostiza, 3. Katarzyna Zwierzchowska;

II liga: 1. Monika Dobrowolska, 2. Ewelina Balak, 3. Aleksandra Jagnicka.