SKS Hajnówka bezkonkurencyjny. Centrum Augustów traci wicelidera. Punkt BAS-u Białystok

Siatkarze SKS-u Hajnówka odnieśli siódmą wygraną w II lidze i nie zagrożenie prowadzą w tabeli. Centrum Augustów po porażce z Wolą Warszawa spadło z drugiego miejsca. Punkt na wyjeździe zdobył BAS Białystok.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Hajnowianie tym razem w swojej sali wygrali 3:0 z Metro Warszawa.

- Po pierwszym bardzo łatwo wygranym secie były momenty dekoncentracji w drugim i trzecim. Ale w końcówkach gdy już liczyły się losy setów było już dobrze - mówi Witold Kaczmarek, trener SKS-u.

Siatkarze Centrum Augustów przegrali bezpośrednią walkę o drugą pozycję w tabeli. W sobotę ulegli 1:3 na wyjeździe MOS Wola Warszawa.

- W czwartym secie prowadziliśmy 16:12, ale po stronie rywali na boisko wszedł zawodnik, który zagrał sześć bardzo trudnych zagrywek i znowu była wyrównana końcówka - opowiada Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum. - Trochę mamy pretensje do sędziów, bo pomogli zespołowi gospodarzy.

Blisko wygranej za trzy punkty była drużyna BAS-u, która w sobotę rywalizowała na wyjeździe z rezerwami AZS-u Olsztyn. Niestety białostocka ekipa przegrała 2:3.

- Wygrywaliśmy 2:1 i w czwartym secie prowadziliśmy 11:4 i nie potrafiliśmy odnieść zwycięstwa - mówi drugi trener BAS-u Eugeniusz Iwaniuk. - Niestety w połowie czwartego seta nasza gra się zacięła i nie pomogły dwa wzięte czasy. Mogliśmy wygrać za trzy punkty, a mamy niestety tylko jeden.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

SKS Hajnówka - Metro Warszawa 3:0

Sety: 25:16, 25:21, 25:23.

SKS: Saczko, Wierzbicki, Sapiński, Małachowski, Sterna, Bernatowicz, Kuś (libero) oraz Drobniuch.

AZS II Olsztyn - BAS Białystok 3:2

Sety: 25:22, 19:25, 16:26, 25:19, 15:10.

BAS: Cylwik, Leik, Maluchnik, Ignaciuk, Kuźma, Kowalewski, Tyszkowski (libero).

MOS Wola Warszawa - Centrum Augustów 3:1

Sety: 25:20, 27:29, 25:22, 27:25.

Centrum: Iwanowicz, Szlejter, Haraburda, Gościński, Nowak, Skrzypkowski, Ostaszewski (libero) oraz Jankiewicz, Józefowski, Szczytko.

Inne rozegrane mecze 7. kolejki

Legia Warszawa - Huragan Wołomin 1:3.

Tabela II ligi

Cztery pierwsze zespoły zagrają w play-off.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.