Jarota Jarocin utrzymał pozycję lidera III ligi. Warta Poznań ściga go zawzięcie

Jeden gol w meczu z KKS Kalisz i skromna wygrana 1:0 pozwoliła piłkarzom Jaroty Jarocin utrzymać pozycję lidera rozgrywek III ligi. Wygrała także Warta Poznań, natomiast punkty stracił Sokół Kleczew i Zieloni go dogonili

Jarota Jarocin prowadzi z dużą już przewagą pięciu punktów nad Sokołem Kleczew i Warta Poznań. Warta ma jednak do rozegrania jeszcze zaległe derby z Lechem II Poznań, które odbędą się we Wronkach 18 listopada. Jeśli wygra, zmniejszy różnicę do dwóch punktów.

W tej kolejce Jarota Jarocin wygrał 1:0 z KKS Kalisz po golu Huberta Antkowiaka w 45. minucie spotkania. Warta Poznań na swoim boisku pokonała 2:1 Elanę Toruń. Poznaniacy prowadzili po bramce Łukasza Białożyta w 53. minucie, a w końcówce meczu Filip Brzostowski podwyższył na 2:0. Honorowego gola dla torunian zdobył w ostatniej minucie Krystian Tomaszewski.

Sokół Kleczew stracił punkty w wyjazdowym meczu z Wdą Świecie. Prowadził po bramce Łukasza Cichosa w 55. minucie, ale wyrównał Karol Maliszewski. Jak wcześniej informowaliśmy, Lech II Poznań rozbił na wyjeździe Spartą Brodnica 4:1 .

W innych meczach: Nielba Wągrowiec - Unia Swarzędz 1:2, Start Warlubie - Kujawianka Izbica Kujawska 7:0. W niedzielę zagrają: Pelikan Niechanowo - Centra Ostrów Wlkp., Ostrovia Ostrów Wlkp. - Polonia Środa Wlkp.