Szlagier w Krośnie nie dla Motoru. Jak się nie wygrywa 3:0...

Motor już po 30 minutach wygrywał w Krośnie 2:0. Jednak lider tabeli III ligi nie zdołał przywieźć z Krosna trzech punktów.

Karpaty przed tą kolejką zajmowały czwarte miejsce i miały tylko pięć punktów straty do przewodzących w tabeli piłkarzy Dominika Nowaka. Zawodnicy z Podkarpacia nie mogli jednak przestraszyć lublinian wielką formą, bo w ostatnich czterech meczach zdobyli zaledwie pięć oczek. Natomiast w pierwszym meczu w Lublinie Motor wygrał tylko 1:0 po golu w końcówce Michała Palucha, który w rewanżu nie mógł już zagrać z powodu kontuzji.

W pierwszych 20 minutach obserwowaliśmy typowe piłkarskie szachy. Żadna z drużyn nie chciała zaryzykować i na boisku niewiele się działo.

Impas przerwał Kamil Stachyra, który wykorzystał błąd obrony gospodarzy. Wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Mateusza Stępnia. To dopiero drugi gol w tym sezonie skrzydłowego Motoru. W 29. minucie było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Remigiusza Szywacza, a ten umieścił ją w siatce. Motor jednak nie poszedł za ciosem.

Już po siedmiu minutach gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Przemysław Szkatuła dorzucił piłkę z lewej strony, a Bartłomiej Buczek nie miał problemów z pokonaniem Krzysztofa Żukowskiego, który jeszcze w tamtym sezonie występował w barwach klubu z Krosna.

Motor nie dowiózł prowadzenia do przerwy. Tuż przed ostatnim gwizdkiem ponownie Szkatuła dograł do Andrija Nikanowicza, który celną główką doprowadził do remisu.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsze 45 minut. Obaj bramkarze nie mieli za dużo pracy. W 67. minucie Michał Michota wyszedł sam na sam ze Stępniem, ale bramkarz Karpat pewnie odbił piłkę. Pięć minut przed końcem bohaterem zespołu z Podkarpacia mógł być ponownie Szkatuła. Uderzył z wolnego nad murem żółto-biało-niebieskich, ale Żukowski nie dał się zaskoczyć.

Remis w Krośnie pozwoli Motorowi utrzymać fotel lidera. Za tydzień lublinian czeka ostatni mecz tej jesieni. Zagrają zaległe derby w Świdniku z Avią.

Karpaty: Stępień- Balul, Telesz, Szkatuła, Jarząb, Piątkowski, Nikanowycz Ż, Skiba (78. Krzysztoń), Żak, Kasza (68. Siepierski), Buczek (60. Fundakowski Ż).

Motor: Żukowski Ż- Falisiewicz, Komor Ż, Gieraga, Szywacz Ż, Myśliwiecki, Stachyra, Dykyy, Michota Ż, Król, Drozd (78. Prusinowski).

Wyniki pozostałych spotkań XIX kolejki: Lublinianka - Chełmianka 0:0, Wólczanka Wólka Pełkińska - Piast Tuczempy 1:0, AMSPN Hetman Zamość - Orzeł Przeworsk 2:1, Sokół Sieniawa - Avia Świdnik 2:1, Stal Rzeszów - Orlęta Radzyń 5:1, JKS 1909 Jarosław - Polonia Przemyśl 0:0, Izolator Boguchwała - Lewart Lubartów 3:1, Tomasovia Tomaszów Lub. - Resovia 2:0.