Cracovia. Mateusz Wdowiak też jedzie na kadrę

Mateusz Wdowiak z Cracovii został dołączony do piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 20 na mecz z Niemcami.

Facebook?  | A może Twitter? 

Pierwotnie trener Miłosz Stępiński powołał na mecz 15 zawodników. Wśród nich znaleźli się m.in. Bartłomiej Smuczyński z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza oraz wychowanek Wisły Kraków Paweł Stolarski, dziś gracz Lechii Gdańsk. Szkoleniowiec powołał jednak również 16 zawodników na zgrupowanie konsultacyjne w Warszawie. Z nich miał wybrać trójkę, która dołączy do kadry U-20.

Wśród nich znalazł się Wdowiak. Gracz Cracovii będzie miał okazję zagrać 16 listopada z Niemcami w kolejnym meczu młodzieżowego Turnieju Czterech Narodów. Uznania w oczach trenera nie znaleźli natomiast Krzysztof Szewczyk z Cracovii i Piotr Żemło z Wisły Kraków, którzy również byli zaproszeni na zgrupowanie.

Wdowiak nie jest jedynym piłkarzem zespołu z ul. Kałuży, który przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry. Do dorosłej reprezentacji został powołany Bartosz Kapustka, w czwartek w meczu kadry U-21 z Norwegią bramkę zdobył Paweł Jaroszyński. W meczach towarzyskich Łotwy z Irlandią Północną i Kosowem szansę powinien otrzymać Deniss Rakels.

Więcej o: