Dariusz Sztylka wraca do Śląska. Sebastian Mila: Hitowy transfer

Dariusz Sztylka został nowym asystentem trenera Śląska Tadeusza Pawłowskiego. Na nominację popularnego ?Sztyli? do sztabu wrocławskiej drużyny entuzjastycznie zareagowali jego boiskowi koledzy, m.in. Sebastian Mila i Piotr Ćwielong.

"Darek Sztylka w sztabie Śląska Wrocław to jest hitowy transfer brawo. Powodzenia kapitanie" - napisał na portalu społecznościowym Twitter Sebastian Mila, były zawodnik Śląska, jedna z legend klubu z Oporowskiej, a obecnie zawodnik Lechii Gdańsk.

Co ciekawe, obaj w przeszłości byli kapitanami wrocławskiej drużyny. Mila funkcję lidera Śląska przejął właśnie po Sztylce.

W podobnym tonie nową pracę Sztylki skomentował również obrońca szkockiego Hearts Błażej Augustyn: "W końcu Dariusz Sztylka na właściwym miejscu. Powodzenia!!! Życzę Ci by next step to objęcie posady pierwszego trenera".

Z kolei Piotr Ćwielong, były skrzydłowy Śląska, a ostatnio zawodnik niemieckiego VfL Bochum napisał: "Gratulacje dla Sztyli należało mu się. Śląsk potrzebuje takich ludzi"

O roszadach w sztabie trenerskim na Twitterze pisał również były napastnik Śląska Remigiusz Jezierski, obecnie ekspert piłkarski stacji nc+: "Zmiany w sztabie Śląska: nowymi współpracownikami trenera Pawłowskiego będą Grzegorz Kowalski i Dariusz Sztylka. Idzie nowe!"

Zawodnik Górnika Zabrze, a w przeszłości bramkarz Śląska Radosław Janukiewicz skomentował: "Sztyla we właściwym miejscu". Z kolei Łukasz Gikiewicz, gracz Śląska w latach 2010-13 odniósł się do wypowiedzi Janukiewicza: "To prawda dobry ruch i czas pokaże jakie efekty będą".

37-letni Sztylka niemal całą piłkarską karierę był związany ze Śląskiem. W klubie z Oporowskiej występował w latach 2001-2012. W tym czasie rozegrał aż 263 mecze i strzelił 18 bramek. Wprowadził Śląsk z trzeciej ligi do ekstraklasy. Na swoim koncie ma m.in. Puchar Ekstraklasy i mistrzostwo Polski. Przez trzy ostatnie lata wspólnie z byłym obrońcą Śląska Krzysztofem Wołczkiem prowadził szkółkę piłkarską Olympic Wrocław.

W czwartek Sztylka po raz pierwszy wziął udział w treningu pierwszej drużyny Śląska jako asystent Tadeusza Pawłowskiego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA