Siatkarska PlusLiga. Przełamanie BBTS-u. Ukrainiec zaszalał pod siatką

BBTS Bielsko-Biała wygrał pierwszy mecz w sezonie. Przełamanie nastąpiło w hali Jastrzębskiego Węgla. Kolejny mecz przegrał MKS Będzin.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Kibice zgromadzeni w hali w Jastrzębiu zobaczyli emocjonujące spotkanie. Faworytem byli pomarańczowi, którzy mieli za sobą dwa wygrane mecze. BBTS, który walczył o pierwszą wygraną w sezonie zwyciężył w dwóch pierwszych setach, ale potem spuścił z tonu i dał się dogonić rywalowi. Jastrzębie wygrało w tym sezonie już dwa tie-breaki, ale tym razem górą był jednak zespół spod Klimczoka.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był Ukrainiec Sergiej Kapelus. Przyjmujący BBTS-u zdobył dla swojej drużyny 21 punktów.

MKS Będzin był tymczasem tylko tłem dla ZAKSY. - Poprosiłem drużynę, aby utrzymała swój poziom oraz nie podejmowała zbędnego ryzyka i tak właśnie się stało. Jesteśmy zadowoleni ze swojej gry i zaprezentowanej dyspozycji. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi pokazać pełni swoich możliwości . Cieszy nas wynik spotkana i skupiamy się na następnym przeciwniku - mówił podczas pomeczowej konferencji prasowej Ferdinando de Giorgi, trener zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 22:25, 25:17, 25:19, 13:15)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Boruch, Masny, De Rocco, Sobala, Szafranowicz, Popiwczak (l) oraz Strzeżek, Van Lankvelt

BBTS: Pilarz, Janeczek, Bogdan, Wika, Kapelus, Sacharewicz, Lewis (libero), oraz: Gryc, Neroj, Kwasowski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin 3:0 (25:10, 25:17, 25:18 )

ZAKSA: Tillie, Konarski, Gladyr, Wiśniewski, Deroo, Toniutti (kapitan) i Zatorski (libero) oraz Czarnowski, Pająk, Bociek, Stolc

MKS: Pawliński, Gaca (kapitan), Oczko, Warda, Piotrowski, Żuk i Kaczmarek (libero) oraz Kamiński, Lipiński, Laane, Peszko, Batchkala

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o: