Zaproszenie na świąteczną ligę. Ze stalowcami w roli faworytów

Rywale dotychczas wygrali dwa razy. My nie straciliśmy nawet punktu we wszystkich starciach tego sezonu. - W takich meczach najważniejsza jest koncentracja. Wtedy na pewno nie narobimy sobie kłopotów, a kibice zobaczą fajne widowisko - powiedział trener Janusz Szopa przed środowym meczem Kancelarii Andrysiak Stal Gorzów z Energetykiem Gryfino.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Darek Zając najlepszy wśród ligowych strzelców w sezonie 2014/15, prawie 80 goli przed kolejnym zawodnikiem, Maciej Polak na ósmym miejscu w pomorskiej drugiej lidze, a wysoko także Mateusz Kminikowski... Cała trójka w poprzednim sezonie stanowiła o sile Energetyka Gryfino, dziś walczy dla lidera z Gorzowa. - I to z pewnością była pozytywna zmiana, zarówno dla naszej drużyny jak i tych chłopaków, bo u nas mogą sobie stawiać jeszcze wyższe cele - mówił trener stalowców Janusz Szopa.

Czy nasz szkoleniowiec ma obawy przed meczami, w których jego drużyna jest zdecydowanym faworytem? - Obaw nie, ale uczulam graczy, aby przypilnowali odpowiedniego podejścia, bo nie ma sensu na własne życzenie robić sobie bałaganu - stwierdził Szopa. - W Energetyku gra grupa młodych, ambitnych chłopaków, którzy z pewnością przyjadą do nas powalczyć o jak najbardziej korzystny wynik. My oczywiście mierzymy w wygraną numer osiem, ale także chciałbym, aby to był pojedynek przyjemny dla oka, satysfakcjonujący kibiców.

Tym razem nasz szkoleniowiec oszczędzi Mariusza Kłaka, bo... - Musi doleczyć drobny uraz i wróci na boisko w pełni zdrowy. Do końca roku wymagania będą rosły z każdą kolejką i z pewnością w czasie tych najtrudniejszych testów Mariusz nam pomoże.

W pierwszym pojedynku 8. kolejki Henri Lloyd Brodnica przegrał ze Szczypiorniakiem Olsztyn 31:32, dzięki temu zwycięzcy zrównali się punktami z gorzowianami. Spotkanie Stal - Energetyk Gryfino rozpocznie się w hali przy ul. Szarych Szeregów w środę o godz. 17.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.pl

PROGRAM 8. KOLEJKI:

niedziela 8 listopada: Henri Lloyd Brodnica - Szczypiorniak Olsztyn 31:32

środa 11 listopada, godz. 17: Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Energetyk Gryfino;

sobota 14 listopada: Sambor Tczew - GKS Żukowo, AZS UKW Bydgoszcz - LKS Kęsowo, Tytani Wejherowo - Gwardia Koszalin;

niedziela 15 listopada: Wybrzeże II Gdańsk - Cartusia Kartuzy, SMS II Gdańsk - Borowiak Czersk.

Pierwszy zespół bezpośrednio awansuje do I ligi, drugi zagra o awans w barażach.

Więcej o: