Termalica Bruk-Bet Nieciecza zdobywa punkty... doświadczeniem? To najstarsza drużyna w ekstraklasie

Na półmetku rundy jesiennej Termalica Bruk-Bet Nieciecza zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli ekstraklasy. Trener Piotr Mandrysz zdobywa punkty najstarszą jedenastką w lidze.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Fatalnie, wspaniale, a potem poprawnie - tak w największym skrócie można opisać pierwsze 15 spotkań Termaliki w ekstraklasie. Beniaminek rozpoczynał mocno wystraszony, ale od kiedy zaczął grać w Mielcu, zaczął też zdobywać punkty. Stadion Stali przestał przynosić niecieczanom szczęście dopiero w ostatnich tygodniach - przegrali tam z Lechią Gdańsk i Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Ostatecznie Termalica w pierwszej połowie sezonu zasadniczego uzbierała 19 punktów i traci tylko dwa do czołowej ósemki. Zdobywa je najstarszą jedenastką w ekstraklasie. Według serwisu ekstrastats.pl , średnia wieku wybrańców trenera Mandrysza wynosi 30,16 lat i jest najwyższą spośród wszystkich drużyn w ekstraklasie. Tuż za Termaliką znajdują się Górnik Zabrze i Górnik Łęczna, w której piłkarze wychodzący na boisko mają średnio około 29,5 lat.

W ostatnim meczu niecieczan z Podbeskidziem średnia wieku ich pierwszej jedenastki wyniosła nawet 31,5 lat. Dlaczego jest tak wysoka? Zawyża ją przede wszystkim Pavol Stano. Słowak, który w ekstraklasie zdobył już 23 bramki, pod koniec września skończył 38 lat. We wszystkich meczach niecieczan za jego plecami występował 33-letni Sebastian Nowak. W spotkaniu z Podbeskidziem na boisku byli też m.in. 35-letni Wojciech Kędziora, 34-letni Dariusz Jarecki i rok młodszy Mario Liczka.

Z młodych zawodników regularnie na murawie pojawia się tylko 23-letni Mateusz Kupczak. Pojedyncze występy notuje także 20-letni Bartłomiej Smuczyński, który 16 listopada będzie miał okazję wystąpić w spotkaniu reprezentacji Polski do lat 20 z Niemcami.

Obserwuj @Anze_DG

Więcej o: