Toledo na pierwszym treningu. ?Jestem trochę zdenerwowany" [FOTO]

Niewykluczone, że już w środę w meczu wyjazdowym ze Śląskiem Wrocław w barwach Orlen Wisły Płock zadebiutuje nowy prawy rozgrywający Brazylijczyk Jose Guilherme de Toledo.

Zawodnik przyjechał do Płocka w poniedziałek. Po południu wziął udział w pierwszym treningu z nafciarzami. Do hali przyjechał razem z trenerem Manolo Cadenasem. Ten sympatyczny młody chłopak piłkę ręczną zaczął trenować w wieku 12 lat. Przez kolejnych siedem lat występował w klubach brazylijskich, w ubiegłym roku przeszedł do Granollers. - Wisła Płock to bardzo dobry zespół, prowadzony przez wybitnego trenera, w którym grają wysokiej klasy zawodnicy. Jestem trochę zdenerwowany przed pierwszym treningiem z nową drużyną - przyznał 21-letni Toledo.

Jak informowały hiszpańskie media SPR Wisła chcąc pozyskać Brazylijczyka musiała wykupić jego kontrakt z Granollers, odstępne wynosiło 40 tys. euro.

21-letni Toledo zastąpi na prawym rozegraniu Nemanję Zelenovicia, który będzie grał w niemieckim SC Magdeburg. Serb miał tam przejść dopiero po zakończeniu tego sezonu. Ale jak wynika z naszych informacji na przyspieszenie transferu mocno nalegał klub z Niemiec, który boryka się z wieloma kontuzjami. Za wcześniejsze wykupienie Zelenovicia z Orlen Wisły miał zaproponować ok. 80 tys. euro.

Zelenović w Płocku miał się pojawić w poniedziałek wieczorem, a we wtorek już wyjechać do Magdeburga. Jeśli zostaną dopełnione wszystkie formalności związane z pozyskaniem licencji dla Brazylijczyka, to 21-letni Toledo zadebiutuje w barwach płockiego zespołu już w środę w pojedynku wyjazdowym ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

Więcej o: