Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłasza nabór na sędziów. Co oferuje i czego oczekuje? Szkolenia ruszają w styczniu

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej co roku organizuje szkolenia na sędziów piłkarskich. Zapisy na coroczny nabór właśnie ruszyły i potrwają do 30 grudnia. Koszt zajęć teoretycznych i praktycznych wynosi 330 złotych, a same wykłady będą odbywać na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

Sędzia piłkarski to jeden z najbardziej niewdzięcznych zawodów świata. Sami sobie przypomnijmy jak często lżyliśmy na głos arbitra prowadzącego spotkanie naszej ukochanej drużyny. Znajdują się jednak szaleńcy, którzy co tydzień ubierają strój sędziowski, w kieszenie pakują żółtą i czerwoną kartkę, a w rękę chwytają gwizdek. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił właśnie coroczny nabór na szkolenie sędziów piłki nożnej.

- W zamierzeniach Komisji Szkoleniowej KS Wlkp. ZPN kurs ma na celu kompleksowe omówienie Przepisów Gry w Piłkę Nożną i przygotowanie kandydatów nie tylko do egzaminu, ale przede wszystkim do pełnienia trudnej i odpowiedzialnej roli sędziego piłkarskiego - czytamy w komunikacie wystosowanym przez Kolegium Sędziów Wlkp ZPN: - Kurs skierowany jest do wszystkich zainteresowanych osób, bez wymogów dotyczących miejsca zameldowania oraz zamieszkania dzięki czemu kandydat może ukończyć kurs w Poznaniu i już jako sędzia próbny prowadzić zawody z ramienia innego Kolegium Sędziów np. OZPN Kalisz, Konin, Leszno lub Piła, a także na terenie całego kraju.

Zajęcia szkoleniowe rozpoczną się w Poznaniu 16 stycznia, ale zapisy na kurs kończą się 30 grudnia. Wszystkie szkolenia teoretyczne będą odbywały się prawdopodobnie w siedzibie Wlkp. ZPN na Inea Stadionie.

Wszystkie wymogi, jakie musi spełniać kandydat na sędziego, znajdują się na stronie związku - TUTAJ . Pod tym linkiem znajdują się także precyzyjniejsze informacje dotyczące kontaktu z okręgowymi ZPN.

Więcej o: