SKS Hajnówka lepszy w derbach. Druga porażka Centrum Augustów

Dominujący w rozgrywkach II ligi SKS Hajnówka nie miał problemu z pokonaniem 3:0 na wyjeździe BAS-u Białystok. Centrum Augustów przegrał 0:3 na wyjeździe z Uniwersytetem Warszawa.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Hajnowianie wygrali po raz szósty w tym sezonie i niezagrożenie przewodzą w II-ligowej tabeli.

- Błędy w tym meczu były po obu stronach siatki, ale my popełniliśmy ich mniej - mówi Witold Kaczmarek, trener SKS-u. - Mam nadzieję, że wyeliminujemy to i będziemy grali trochę na wyższym poziomie niż w tym meczu.

- U nas zabrakło przyjęcia, bloku, praktycznie wszystkich elementów technicznych. Ale to przede wszystkim siedziało w głowie. Chodzi o waleczność, psychikę. Uważam, że bez względu na to z kim się gra to trzeba zostawić wszystko na parkiecie, a tego mi zabrakło - podsumował z kolei spotkanie Czesław Tobolski, trener BAS-u.

Mimo wyjazdowej porażki 0:3 z Uniwersytetem Warszawa drugie miejsce w tabeli utrzymało Centrum. Augustowski zespół na przewagi przegrał dwa pierwsze sety.

- Tak naprawdę przegraliśmy na własne życzenie - mówi Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum. - W pierwszym secie prowadziliśmy już 24:20 i nie potrafiliśmy skończyć. W drugim zaczęliśmy od prowadzenie 7:1 i także straciliśmy tą przewagę, a w końcówce mieliśmy także piłki setowe. Dopiero w trzecim secie przegraliśmy już wyraźnie. Ogólnie w decydujących momentach źle przyjmowaliśmy.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

BAS Białystok - SKS Hajnówka 0:3

Sety: 20:25, 15:25, 20:25.

BAS: Kowalewski, Karniłowicz, Ignaciuk, Leik, Kuźma, Maluchnik, Tyszkowski (libero) oraz Szorc.

SKS: Saczko, Wierzbicki, Sapiński, Małachowski, Sterna, Bernatowicz, Kuś (libero).

Czołg Uniwersytet Warszawski - Centrum Augustów 3:0

Sety: 26:24, 32:30, 25:22.

Centrum: Iwanowicz, Szlejter, Haraburda, Gościński, Nowak, Skrzypkowski, Ostaszewski (libero) oraz Jankiewicz, Józefowski.

Inne wyniki 6.kolejki

Metro Warszawa - Legia Warszawa 3:0, Huragan Wołomin - Wola Warszawa 1:3, Huragan Międzyrzec Podlaski - AZS II Olsztyn 3:1.

Tabela II ligi

Cztery pierwsze zespoły zagrają w play-off.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.