Szermierka. Martyna Synoradzka i Hanna Łyczbińska awansowały do turnieju głównego Pucharu Świata w St. Maur

Martyna Synoradzka i Hanna Łyczbińska awansowały do turnieju głównego zawodów szermierczego Pucharu Świata w St. Maur we Francji. Wystąpi w nim aż siedem polskich florecistek, co jest dość niecodzienną sytuacją

Aby teraz walczyć w turnieju głównym Pucharu Świata, trzeba się przedrzeć przez złożone eliminacje. Awans aż siedmiu zawodniczek z Polski do głównych zawodów w St. Maur to zatem spore osiągnięcie. Wśród nich są dwie poznańskie florecistki - Martyna Synoradzka i Hanna Łyczbińska. Odpadła jedynie Małgorzata Wojtkowiak oraz Marika Chrzanowskia, Julita Walczyk, Martyna Długosz i Emilia Rygielskiej. Awans wywalczyły natomiast, poza Martyną Synoradzką i Hanną Łyczbińską, także Marta Łyczbińska, Martyna Jelińska, Magdalena Knop, Karolina Chlewińska i Sylwia Gruchała.

W weekend w pierwszych walkach turnieju głównego Martyna Synoradzka zmierzy się z niemiecką florecistką Carolin Golubytskyi (nazwisko ma po mężu, trzykrotnym mistrzu świata Siergieju Gołubickim z Ukrainy), natomiast Hanna Łyczbińska powalczy z Dianą Jakowlewą w Rosją.

Najlepiej w eliminacjach spisała się Marta Jelińska, która nie przegrała ani jednej walki. W turnieju głównym zmierzy się ona z Niemką Evą Hampel.

Więcej o: