Liga Mistrzów. Aleksander Śliwka i Mateusz Mika w drużynie tygodnia. Rekord tego pierwszego

Dwaj polscy przyjmujący Aleksander Śliwka z Asseco Resovii i Mateusz Mika z Lotosu Trefla Gdańsk znaleźli się w drużynie marzeń tygodnia Ligi Mistrzów, którą od dwóch sezonów wybiera CEV. Śliwka jest najmłodszych graczem, który znalazł się w takim zestawieniu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Dla Śliwki środowy mecz z Dragons Lugano był debiutem w Lidze Mistrzów. 20-letni przyjmujący przed sezonem przyszedł do zespołu mistrza Polski, po rocznym wypożyczeniu do AZS Politechniki Warszawskiej. W starciu ze Szwajcarami zdobył 12 punktów, w tym aż pięć po zagrywkach. W ataku miał 75-procentową skuteczność, a w przyjęciu 67-procentową. Punkt dołożył też blokiem. Jego występ znalazł uznanie w oczach CEV i przyjmujący Asseco Resovii jako najmłodszy gracz w krótkiej historii drużyny marzeń, znalazł się w tym doborowym gronie. Wcześniej najmłodszych siatkarzem wybranym do najlepszej siódemki danej kolejki był Kubańczyk Wilfredo Leon, który miał wtedy 21 lat.

Co ciekawe drugim przyjmujący najlepszej ekipy pierwszej kolejki Ligi Mistrzów został inny Polak, Mateusz Mika. Gracz Lotosu Trefla Gdańsk zdobył aż 18 punktów w wygranym spotkaniu z Vojvodiną Nowy Sad. Mika miał 60-procentową skuteczność w ataku i 57-procentową w przyjęciu. Do tego zablokował trzy ataki rywali.

Dobra dyspozycja wspomnianej dwójki może cieszyć trenera reprezentacji Polski, Stephana Antigę. Mika to przecież podstawowy gracz naszej kadry, a Śliwka od pewnego czasu odważnie punka do pierwszego zespołu.

Oprócz Polaków w drużynie kolejki znaleźli się rozgrywający Kawika Shoji, atakujący Ivan Zajcew, środkowi Dawid Smith i Martijn Colson oraz libero Jenia Grebennikov.

 
Więcej o: