Ruch Chorzów. Mariusz Stępiński powołany do reprezentacji Polski

Adam Nawałka, selekcjoner kadry, docenił formę Mariusza Stępińskiego z Ruchu Chorzów i powołał go na towarzyskie mecze z Islandią i Czechami.

Facebook?  | A może Twitter? 

20-letni Stępiński jest dziś najlepszym napastnikiem niebieskich. W tym sezonie strzelił dotąd siedem ligowych bramek dla Ruchu Chorzów. Zawodnik jest także podporą młodzieżowej reprezentacji.

Niedawno zapytaliśmy go, czy liczy na grę w kadrze Adama Nawałki.

- Wiele osób mnie o to pyta. To takie pytanie o marzenia. No i ja też mam marzenia.... Na razie jednak skupiam się na grze w młodzieżówce. Rzeczywiście, znaczę dla tej drużyny coraz więcej, a stało się tak dlatego, że gram regularnie w lidze. I to kolejny plus przeprowadzki do Chorzowa. Żeby stać się ważnym ogniwem reprezentacji, trzeba być ważnym ogniwem w klubie. Wierzę, że jeżeli będę pracował solidnie, to przyjdzie i czas na moją grę w seniorskiej kadrze. Pewnie, że chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej. Chciałbym zaskoczyć sam siebie - stwierdził Stępiński .

Napastnik Ruchu Chorzów ma szansę na grę w meczach z Islandią (13 listopada) i Czechami (17)

Przypomnijmy, że Stępiński ma już na koncie jeden występ w reprezentacji A - 2 lutego 2013 r. wystąpił w towarzyskim meczu z Rumunią. Selekcjonerem był wówczas Waldemar Fornalik.

Więcej o: