Krzysztof Mączyński i Bartosz Kapustka w reprezentacji Polski. Jest też były napastnik Wisły

Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił listę powołanych na najbliższe mecze reprezentacji Polski. W kadrze znalazło się dwóch piłkarzy krakowskich klubów.

Wśród 28 powołanych są Krzysztof Mączyński i Bartosz Kapustka. Pomocnik Wisły był podstawowym piłkarzem kadry w zakończonych sukcesem eliminacjach do mistrzostw Europy. Pochwały zebrał zwłaszcza za dwa ostatnie mecze ze Szkocją i Irlandią. Piłkarz Cracovii do reprezentacji trafił pod koniec eliminacji, ale zdążył zadebiutować w meczu z Gibraltarem - wszedł z ławki rezerwowych i strzelił gola.

Być może teraz Kapustka dostanie od Nawałki więcej minut. Najbliższe spotkania rozpoczynają przygotowania kadry do mistrzostw Europy. 13 listopada w Warszawie Polska zagra towarzysko z Islandią, a cztery dni później we Wrocławiu rozegra sparing z Czechami. Jedną z większych niespodzianek wśród powołanych jest Mariusz Stępiński. Napastnik, który w poprzednim sezonie grał w Wiśle, do tej pory zagrał tylko w nieoficjalnym sparingu reprezentacji z Rumunią.

Przed turniejem we Francji kadra przyjedzie również do Krakowa. 26 marca na stadionie Wisły Kraków przeciwnikiem biało-czerwonych będzie inny finalista Euro - Chorwacja.

Obserwuj @Anze_DG

Więcej o: