Sponsor wchodzi do nazwy lidera

Po siedmiu zwycięstwach z rzędu naszych piłkarzy ręcznych w drugiej lidze, słowo "utrzymanie" właśnie zostało zastąpione słowem "awans". Stal, a właściwie od dziś Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów będzie bić się na całego, aby utrzymać lidera i za kilka miesięcy zagrać już na zapleczu ekstraklasy.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

- Przed rokiem skończyliśmy z niebytem gorzowskiej piłki ręcznej, wystartowaliśmy w trzeciej lidze - opowiadał prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - Obecny sezon już w pomorskiej drugiej lidze zaczynaliśmy z planem, aby nasza drużyna okrzepła na tym poziomie. Chłopacy ogrywają się jednak tak, że wygrali wszystkie z siedmiu pojedynków. To zrozumiałe, że nasze apetyty, a przede wszystkim kibiców i zawodników rosną. Ta gra o utrzymanie może zamienić się w ekscytującą walkę o awans. Dyscyplina, która ma w naszym mieście już ponad 50-letnią tradycję [pierwsza gorzowska drużyna zagrała w rozgrywkach ligowych w sezonie 1961/62], w barwach Stali chce nawiązać do swoich najpiękniejszych momentów. Pozyskanie sponsora tytularnego to historyczny moment. Współpraca z Kancelarią Andrysiak i innymi darczyńcami, którzy są z nami od początku tego sportowego projektu, daje nadzieję na dalszy, konsekwentny rozwój i coraz lepszy zespół.

Skąd kancelaria w piłce ręcznej? - Moja żona Marta Andrysiak, również właścicielka Kancelarii Windykacyjnej, uczy w znanym z wychowywania całych pokoleń piłkarzy ręcznych Gimnazjum nr 9 w Gorzowie, gdzie od lat pracuje też trener naszej drugoligowej drużyny Janusz Szopa - opowiadał przedstawiciel sponsora Patryk Andrysiak. - W ten sposób wiemy, komu pomagamy, z kim dzielimy się doświadczeniami, a także oczywiście wspieramy konkretnymi finansami. Kilka tygodni temu nawiązaliśmy prawną współpracę z żużlową Stalą i wtedy padła propozycja, abyśmy zaangażowali się również w piłkę ręczną, tym razem jako sponsor tytularny. Na pewno zjawimy się w najbliższym czasie w hali przy Szarych Szeregów, aby na własne oczy zobaczyć jaką klasę prezentuje nasza drużyna. Życzymy trenerowi i zawodnikom, aby nie zwalniali tempa i po prostu wygrali tę ligę, zaraz poszli wyżej, gdzie poziom i mecze będą jeszcze lepsze. Takie sukcesy gorzowskiemu sportowi są bardzo potrzebne.

Stalowcy najtrudniejsze przeszkody pokonali w dwóch ostatnich kolejkach. Nie były to występy najwyższych lotów, ale najważniejsze, że wygraliśmy z drugim w tabeli GKS Żukowo 27:25 i piątą młodzieżą z SMS II Gdańsk 30:26. - Były to arcyważne zwycięstwa, bo wyszarpaliśmy je w momencie, gdy dopadła nas mała zadyszka - mówił Janusz Szopa, trener lidera z Gorzowa. - Kryzys to za duże słowo, ale trochę odczuliśmy kilka dalekich wyjazdów. Piłka ręczna to twarda gra, dlatego też nie brakuje mikrourazów. Przyznaję, że tej małej przerwy w rozgrywkach, którą mamy od 26 października, trochę już wyczekiwaliśmy. Jest moment na wypoczynek, podleczenie się, podładowanie akumulatorów. Do końca rundy mamy jeszcze sześć pojedynków. Nie wolno lekceważyć żadnego wyjazdu, ale ten najtrudniejszy wychodzi nam tuż przed świętami, czyli 19 grudnia. Czeka nas wtedy daleka podróż do trzeciego w tabeli Olsztyna. Chcieliśmy lidera, mamy go. Liczę, że zdobędziemy tyle punktów, aby skończyć rok na czołowej pozycji i do rewanżów ruszymy z jeszcze większym entuzjazmem. Wiadomo, że łatwo nie będzie, bo każdy chce w końcu złapać tego niepokonanego. Będziemy się bronić jak długo się da. Na razie ładnie wybrnęliśmy z trudnych momentów i w nagrodę możemy się chwalić naszą okazałą serią.

Mecz 8. kolejki stalowcy rozegrają w najbliższą środę 11 listopada. O godz. 17 w hali przy ul. Szarych Szeregów będą zdecydowanym faworytem starcia z dziesiątym w tabeli Energetykiem Gryfino.

Więcej informacji sportowych szukajcie na Gorzów.sport.pl

PROGRAM 8. KOLEJKI:

niedziela 8 listopada: Henri Lloyd Brodnica - Szczypiorniak Olsztyn;

środa 11 listopada, godz. 17: Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Energetyk Gryfino;

sobota 14 listopada: Sambor Tczew - GKS Żukowo, AZS UKW Bydgoszcz - LKS Kęsowo, Tytani Wejherowo - Gwardia Koszalin, Wybrzeże II Gdańsk - Cartusia Kartuzy, SMS II Gdańsk - Borowiak Czersk.

Pierwszy zespół bezpośrednio awansuje do I ligi, drugi zagra o awans w barażach.

Więcej o: