Trzech kontuzjowanych w Wiśle Kraków

Denis Popović, Michał Buchalik i Piotr Żemło nie pojadą z Wisłą Kraków na mecz z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania o godz. 18. Relacja na krakow.sport.pl.

Facebook?  | A może Twitter? 

Popović nabawił się urazu w czasie meczu z Ruchem Chorzów. Żemło i Buchalik doznali kontuzji w spotkaniu rezerw. - Buchalik ma problemy z kolanem, które leczył w okresie przygotowawczym - mówi Kazimierz Moskal, trener Wisły.

Ostatni mecz z Ruchem Chorzów był trzecim z rzędu bezbramkowym remisem krakowian na własnym stadionie. - Chcemy dalej grać to co gramy i zacząć wykorzystywać sytuacje. Mniej ludzi zwraca uwagę na to, jak odbieramy piłkę i nie pozwalamy przeciwnikowi rozegrać akcji - zaznacza trener.

Moskal nie zamierza zmieniać stylu gry zespołu. - Atak pozycyjny jest trudny i nie takie zespoły jak my mają z tym problemy. Punkty są najważniejsze, ale uważam, że Wisła powinna tak grać. W ostatnich meczach nie stworzyliśmy sobie tylu sytuacji co w poprzednich. Musimy częściej decydować się na uderzenia z dystansu - przyznaje.

W Lubinie krakowianie spodziewają się jednak innego spotkania niż te z Ruchem czy Termaliką. - Myślę, że Zagłębie się otworzy i będziemy mogli wyjść z kontratakiem - podkreśla Maciej Jankowski, napastnik Wisły.

Więcej o: