Ruch Chorzów. Antoni Piechniczek: To było chamstwo totalne!

PRZEGLĄD PRASY. Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski rozprawia się na łamach ?Sportu? z chamstwem na boiskach Ekstraklasy.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Piechniczek - trener, który w 1982 roku poprowadził Polskę do trzeciego miejsca na świecie - odniósł się do zdarzenia, jakie miało miejsce na boisku w Krakowie. Łukasz Burliga, obrońca Wisły Kraków z premedytacją sfaulował Kamila Mazka, gdyż ten - jak sam przyznał - poirytował go wcześniejszymi wypowiedziami. Ruch wnioskował do Komisji Ligi o ukaranie Burligi, ale ta oszczędziła piłkarza z Krakowa. - Nie ukrywam, że kibicuję Waldkowi Fornalikowi i rozmawiałem już o tym z trenerem Ruchu, że inni chcąc się przeciwstawić Ruchowi, który ma szybkich, mądrych zawodników, jednak o nie najlepszych warunkach fizycznych, to muszą ich wyrąbać, skosić, by odebrać im ochotę do gry. Tak zrobił właśnie Burliga - mówi na łamach "Sportu" Piechniczek.

Byłemu selekcjonerowi nie spodobało się również niedawne zachowanie Michała Kucharczyka. Zawodnik Legii popchnął Barry'ego Douglasa z Lecha, a ten tracąc równowagę wpadł na sędziego Bartosza Frankowskiego rozcinając mu wargę. - Kucharczyk rozkwasił sędziego na stadionie Legii na Łazienkowskiej, na oczach całego PZPN-u, ale nikt na to później nie zareagował. Więc najwyższa pora, by nazywać rzeczy po imieniu - to było chamstwo totalne. W takiej sytuacji należało natychmiast pokazać czerwoną kartkę i odesłać takiego brutala natychmiast do bazy - mówi były gracz Ruchu Chorzów i Legii Warszawa.

Więcej o: