Hokej. MŚ w Katowicach: Ponad milion złotych na inwestycje w Spodek

Katowice zapłacą trzy miliony złotych za prawo do organizacji mistrzostw świata w hokeju na zapleczu elity. To jednak nie wszystkie wydatki, jaki musi ponieść śląskie miasto. 

Hokejowy turniej odbędzie się 23-29 kwietnia przyszłego roku. W Spodku o awans do hokejowej elity zagra sześć reprezentacji: Polska, Korea, Japonia, Włochy, Słowenia i Austria.

Katowice za prawo do organizacji mistrzostw zapłacą trzy miliony złotych. Przed turniejem zmieni się również Spodek, a to także kosztuje. Miasto musi przede wszystkim przygotować lodowisko. Trzeba zakupić nowe bandy, wykonać instalację chłodniczą oraz elektryczną. Łączne wydatki na pewno przekroczą kwotę miliona złotych.

- Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - zaznacza prezydent Katowic Marcin Krupa.

W grudniu w Katowicach odbędzie się turniej w ramach cyklu EIHC. Był pomysł, żeby te zawody były przetarciem przed mistrzowskimi zmaganiami w Spodku. To jednak okazało się niemożliwe i hokeiści będą rywalizować w "Orbicie", lodowisku treningowym.

- Przed samymi mistrzostwami w Spodku również odbędzie się impreza kontrolna. Na pewno nie przystąpimy do tej rangi zawodów w ciemno - zapewnia Krupa.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

Więcej o: