Ruch Chorzów. Niebiescy nie odpuszczą Łukaszowi Burlidze. Sprawa w Komisji Ligi

Ruch Chorzów, tak jak zapowiedział, będzie żądał ukarania Łukasza Burligi, obrońcy Wisły Kraków. Stosowne pismo w tej sprawie trafiło we wtorek do Komisji Ligi Ekstraklasy. AKTUALIZACJA: Komisja Ligi odrzuciła wniosek Ruchu.

Facebook?  | A może Twitter? 

Burliga podpał działaczom Ruchu Chorzów podczas piątkowego spotkania w Krakowie. Obrońca Wisły brutalnie sfaulował wtedy Kamila Mazka, pomocnika niebieskich. Najgorsze było jednak to, że po meczu Burliga przyznał się, że zrobił to z premedytacją. Zawodnika z Krakowa zirytowała bowiem medialna wypowiedź Mazka, który po meczu w Pucharze Polski stwierdził, że ogrywał wiślaków z dużą łatwością.

Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich, określił zachowanie Burligi "bandyckim" .

Dodajmy, że Burliga w sezonie 2011/12 reprezentował Ruch Chorzów.

Na Cichej chcą dodatkowego ukarania Burligi, a stosowne pismo w tej sprawie we wtorek trafiło do Komisji Ligi. Dla Ruchu ważniejsze od ukarania piłkarza Wisły jest jednak to, żeby zwrócić uwagę - przede wszystkim sędziom - że podobne zagrania miały miejsce także w innych meczach.

- Nasi młodzi zawodnicy swoimi zagraniami często wywołują frustrację u dużo bardziej doświadczonych graczy. To, niestety, rodzi niezdrową agresję, a na to zgodzić się nie możemy - podkreśla prezes niebieskich.

Więcej o: