Stadion Śląski. Krzysztof Klimosz nowym prezesem spółki

Rada Nadzorcza Stadionu Śląskiego sp. z o.o. powołała Krzysztofa Klimosza na stanowisko prezesa spółki.

Swoje obowiązki nowy prezes pełni od 3 listopada. Klimosz zastąpił Jarosława Antoniaka, który we wrześniu - podobnie jak dyrektor obiektu Marek Szczerbowski - zrezygnował z zajmowanego stanowiska.

41-letni Klimosz ukończył studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej w specjalności konstrukcje budowlane oraz inżynierskie na Politechnice Śląskiej na Wydziale Budownictwa w specjalności inżynieria miejska z rozszerzonym zakresem konstrukcji budowlanych i specyfiki realizacji inwestycji miejskich i sanitarnych.

Nowy prezes w latach 1998-2006 pracował jako inspektor nadzoru robót drogowych w DTŚ SA. Do czasu wyboru na prezesa Stadionu Śląskiego prowadził także własną działalność gospodarczą związaną z doradztwem inwestycyjnym oraz nadzorem budowlanym, specjalizując się w inwestycjach drogowych oraz budową obiektów inżynierskich.

"Stadion Śląski" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w lipcu 2013 roku. Samorząd województwa śląskiego posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki. Obecnie głównym zadaniem spółki jako operatora jest dokończenie modernizacji Stadionu Śląskiego.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o: