Zostawiamy punkty na wyjeździe. Ten remis Stilonu jest jak porażka

- Mieliśmy szansę udowodnić, że jesteśmy zespołem do walki o wysokie cele, ale niestety pokazaliśmy coś innego. Stać nas tylko na średnie wyzwania - bardzo celnie remis gorzowskich piłkarzy w Kątach Wrocławskich podsumował trener Stilon Dariusz Borowy.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Po ciężkiej pracy i cennej wygranej z mocnymi Mostkami, stilonowcy mieli obowiązek przywieźć komplety punktów z Kątów Wrocławskich i Brzegu Dolnego. Niestety już na początku ten plan na dołączenie do ścisłej czołówki tabeli nie wypalił. - W pierwszej części spotkania z Bystrzycą szybko zdobyliśmy gola, dominowaliśmy, ale nie dokończyliśmy rywala kolejnymi trafieniami - opowiadał trener Dariusz Borowy. - I wiadomo jak to się mści. Rywal uwierzył, że coś tu może zdziałać, wyrównał i popsuł nam humory.

Przykra była nie tylko strata punktów, ale również to, że zespół z aspiracjami właściwie przed większość pojedynku nie różnił się od drużyny z samego końca tabeli, która w 15. kolejkach uzbierała zaledwie 7 pkt. Gorzowianie właściwie od wielu miesięcy nie potrafią utrzymać swojej dyspozycji na równym, wysokim poziomie. Po dobrych występach przytrafiają im się znacznie słabsze. W dolnośląsko-lubuskiej trzeciej lidze spadliśmy na szóstą pozycję.

W tym tygodniu stilonowcy byli bohaterami sesji rady miasta. Chłopcy z rocznika 2002 przekazali prezydentowi Jackowi Wójcickiemu ok. 15 tysięcy podpisów zebranych pod petycją za modernizacją stadionu przy ul. Olimpijskiej. - W strategii dla sportu rozbudowa bazy zajmie istotne miejsce - stwierdził prezydent Gorzowa. Pierwsze prace na piłkarskim obiekcie miałyby się rozpocząć już w 2016 roku.

BYSTRZYCA KĄTY WROCŁAWSKIE - STILON GORZÓW 1:1 (0:1)

BRAMKA: Ożga (56.) - Chyrek (7.)

STILON: Wolarek - Somrani, Bil, Gruszecki Ż , Szwiec (75. min Zawistowski) - Maliszewski, Szałas Ż , Wiśniewski (83. min Timoszyk), Ziajka (88. min Ogrodowski) - Chyrek (59. min Mrozek), Posmyk Ż .

WYNIKI Z 15. KOLEJKI:

Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Stilon Gorzów 1:1, Górnik Wałbrzych - KP Brzeg Dolny 2:0, Piast Żmigród - Ilanka Rzepin 4:1, Zagłębie II Lubin - Śląsk II Wrocław 1:3, Karkonosze Jelenia Góra - KS Polkowice 0:2, Piast Karnin - Miedź II Legnica 2:3, Lechia Dzierżoniów - Ślęza Wrocław 1:1, Foto Higiena Gać - Budowlani Lubsko 3:0, Formacja Port 2000 Mostki - Polonia Świdnica 2:0.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Kordian Ziajka - 5 bramek, Paweł Posmyk - 4, Patryk Bil - 3, Łukasz Maliszewski - 3, Daniel Mrozek - 3, Michał Chyrek - 2, Damian Szałas - 2, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2.

Więcej o: