Motor padł na Arenie. Powrót banity nie pomógł

Motor Lublin na Arenie Lublin do tej pory nie miał sobie równych. Wygrał osiem spotkań z rzędu. Sposób na podopiecznych Nowaka znalazł jednak Lewart Lubartów. Do składu wrócił zawieszony Rafał Król

Motor był zdecydowanym faworytem spotkania na Arenie Lublin. Lider III ligi miał prawie dwa razy więcej punktów od swojego rywala z Lubartowa. Piłkarze Lewartu zagrali jednak bez kompleksów i strachu przed teoretycznie lepszym zespołem.

Od początku meczu to Motor nadawał ton wydarzeniom na boisku. Kilka strzałów lublinian nie znalazło jednak drogi do siatki, a z każdą minuta mecz się wyrównywał. Bardzo blisko zdobycia gola był na pięć minut przed przerwą Michał Zuber. Zawodnik gości na raty próbował zaskoczyć Macieja Zagórskiego, ale młody bramkarz Motoru spisał się bez zarzutu.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Co prawda żółto-biało-niebiescy atakowali, ale nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza gości.

Co się nie udało Zuberowi w pierwszej części udało się mu w 67. minucie, gdy głową wpakował piłkę do bramki. Dwie minuty później trener Nowak wpuścił na boisko zawieszonego przed trzema tygodniami Rafała Króla. Pomocnik Motoru po wpadce alkoholowej dostał jeszcze jedną szansę. - Ostatnią - podkreślał przed meczem w rozmowie z "Wyborczą" Nowak i zaraz dodawał: - Rafał poprosił o możliwość rehabilitacji. Przez ten cały czas mocno trenował indywidualnie. Zrzucił kilka kilogramów. Wyraził skruchę i przeprosił kolegów za swoje zachowanie. To ostrzeżenie też dla nich. Nikt już nie może liczyć na taryfę ulgową - zaznaczał.

Kilka minut po wejściu na boisko Król mógł wyrównać, ale jego strzał obronił Adrian Parzyszek. Od 85. minuty Motor grał z przewagą jednego zawodnika, ale mimo kilku szans kapitalnie spisywał się Parzyszek.

Lewart Lubartów 1(0)

Bramka: Michał Zuber (67.)

Motor: Maciej Zagórski, Damian Falisiewicz, Aleksander Komor, Ivan Dykij, Remigiusz Szywacz, Kamil Stachyra, Tomasz Tymosiak, Piotr Piekarski (79. Adrian Zieliński), Maciej Prusinowski (69. Rafał Król), Paweł Myśliwiecki, Maciej Wojczuk (59. Marcin Michota).