Astoria walczyła, ale to rywale zwyciężyli

Tylko na początku meczu bydgoscy koszykarze mogli cieszyć się z prowadzenia w meczu I ligi z ACK Rosą Radom. W kolejnych kwartach przewagę mieli goście.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

I to oni do swojego konta dopisali dwa punkty. Już w 18 minucie po akcji najskuteczniejszego na parkiecie Filipa Zegzuły goście prowadzili 30:19. - Od samego początku daliśmy sobie narzucić ich styl gry, agresywną obronę. Uciekli nam w drugiej kwarcie i ciężko potem było gonić. Tym bardziej, że u nas szwankowała skuteczność - ocenił trener Astorii Przemysław Gierszewski.

Astoria - ACK Rosa 63:73 (13:14, 13:23, 20:21, 17:15)

Astoria: Mazur 17 (2), Robak 15 (2), Szyttenholm 14, Laydych 7 (1), Kutta 7 oraz Grod 3, Fatz 0, Łucka 0, Barszczyk 0.

ACK Rosa: Zegzuła 21 (2), Zwęgliński 11, Stanios 9 (1), Parszewski 4, Cetnar 2 oraz Kapturski 11 (3), Stopierzyński 9 (1), Sobuta 6, Gos 0.

Inne wyniki: Śląsk Wrocław - Miasto Szkła Krosno 54:93, Legia Warszawa - Sokół Łańcut 70:61, Basket Poznań - Noteć Inowrocław 70:64, Zetkama Nysa Kłodzko - GTK Gliwice 59:57, Pogoń Prudnik - SKK Siedlce 63:68, AZS AWF Katowice - Spójnia Stargard Szczeciński 65:85, GKS Tychy - Znicz Pruszków 87:70.