III liga. Remis Warty Poznań z zespołem Jarosława Araszkiewicza. Strata do lidera się powiększa

Warta Poznań zremisowała u siebie 1:1 z Unią Swarzędz prowadzoną przez Jarosława Araszkiewicza. Tym samym ?Zieloni? mają trzypunktową stratę do lidera III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Jaroty Jarocin.

Przed meczem Warty Poznań z Unią Swarzędz poświęcono minutę ciszy zmarłemu 20 października Feliksowi Krystkowiakowi. Krystkowiak był ostatnim żyjącym członkiem mistrzowskiej drużyny "Zielonych" z roku 1947 roku .

Na ławce Unii Swarzędz zasiadł Jarosław Araszkiewicz, który w przeszłości trenował m.in. Wartę Poznań i rezerwy Lecha Poznań. Goście od pierwszych minut meczu raczej biegali za piłką niż ją posiadali. Warciarze przeważali, ale nie stwarzali sobie dobrych okazji na strzelenie gola. Momentem, w którym kibice się ożywili, był brutalny faul Michała Ciarkowskiego na Wojciechu Antczaku. Skrzydłowy gospodarzy obejrzał tylko żółtą kartkę, a obrońca Unii z kontuzją kostki musiał opuścić boisko. Do przerwy nie obejrzeliśmy żadnej bramki.

Gole zobaczyliśmy za to w drugiej połowie. Dziesięć minut po wznowieniu gry do siatki Unii trafił Łukasz Spławski, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Goście zrewanżowali się w 67. minucie, gdy Molewski dograł do Świergiela, a ten z bliska trafił do siatki. W kolejnych minutach przeważała Warta i stwarzała sobie kolejne okazje - strzelał Spławski, strzelał Brylewski, ale Spychalski dokonywał cudów między słupkami Unii. Tym samym oba zespoły podzieliły się punktami.

Warta wciąż zajmuje drugiej miejsce w tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. "Zieloni" tracą trzy punkty do lidera Jaroty Jarocin. Za tydzień warciarze zmierzą się na wyjeździe z KKS Kalisz.

Warta Poznań - Unia Swarzędz 1:1 (0:0)

Bramki: Łukasz Spławski (55.) - Mateusz Świergiel (67.)

Warta: Bartosz Pawłowski - Tomasz Koziorowski, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Dawid Czerniejewicz - Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt - Gracjan Goździk (62. Miłosz Brylewski), Krzysztof Biegański, Michał Ciarkowski (46. Krystian Łukaszyk) - Łukasz Spławski

Unia: Łukasz Spychalski, Wojciech Antczak (32. Patryk Stawarski), Adam Gajda, Przemysław Kędziora (57. Adam Durowicz), Paweł Koralewski, Paweł Noga, Mikołaj Nowak, Mateusz Molewski, Tomasz Węcławek (74. Maciej Skrzypczak), Mykyta Ploskonos, Marcin Jędrzejczak (46. Mateusz Świergiel).