Dowhan kpi z dziennikarzy: "Trwały intensywne poszukiwania białego konia"...

Tylko dla kogo tak intensywnie szukano białego konia? Wedle krążących pogłosek może właśnie dla samego Roberta Dowhana, który miał tuż przed wyborami błyskotliwą szarżą uratować zadłużony na dwa miliony klub żużlowy z Zielonej Góry... Ale ponoć wszystko to wymysły i bajki, z którymi Dowhan rozprawia się w swojej publikacji na łamach "Przeglądu Sportowego".

Senator PO, niegdyś prezes żużlowego Falubazu Zielona Góra, dziś wciąż zaangażowany w życie klubu, przyznaje wszem i wobec, że finansowe problemy Falubazu to nie przelewki. Mówią o nich zresztą także inni zarządcy Zielonogórskiego Klubu Żużlowego.

Kilka dni temu spółka ZKŻ SA jawnie zwróciła się o pomoc do ludzi z kapitałem, którzy gotowi byliby przejąć udziały. Termin składania deklaracji upłynie 3 listopada.

Szczegóły tej oferty przedstawialiśmy, pisząc: FALUBAZ SZUKA RATUNKU!

Nieoficjalnie w Zielonej Górze mówiło się o tym, że udziały tuż przed wyborami parlamentarnymi kupi Dowhan, by w ten sposób wyświetlić się kibicom oraz wyborcom w roli zbawcy Falubazu.

Jednak w rzeczywistości nie doszło do żadnej spektakularnej akcji przedwyborczej wokół zielonogórskiego żużla. Klubowi nadal ciąży dług wraz z widmem braku licencji na nowy sezon. A Dowhan na łamach "Przeglądu Sportowego" drwi z dziennikarskich plotek:

"...ostatnio możemy się dowiedzieć, że w Falubazie zadłużono klub pod wybory, a to że będzie konferencja przed ciszą wyborczą. Dowiadujemy się, że ponoć trwały intensywne poszukiwania białego konia, bo ktoś miał nim przyjechać do klubu, czy wreszcie sponsor gigant podpisał umowę i schował ją do szafy. O jeszcze innych wymysłach naszych lokalnych dziennikarzy nie będę pisał, bo już samo twierdzenie, że cała sytuacja jest teorią spisku, aby przejąć klub za bezcen, świadczy o braku podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii, biznesu i elementarnych podstaw prowadzenia działalności gospodarczej" - wytknął Dowhan.

Cały jego tekst znajdziecie na:

http://www.przegladsportowy.pl/zuzel,robert-dowhan-wieloletni-prezes-falubazu-o-gollobie,artykul,616136,1,281.html

Więcej o: