Radomianka pobiegła po brąz lekkoatletycznych mistrzostw świata

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?Start? wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata niepełnosprawnych. Na zawodach w Katarze radomianka okazała się najlepszą zawodniczką z Europy wśród sprinterek.

W finale na 200 metrów, czyli dwukrotnie dłuższym sprinterskim dystansie, radomianka zajęła czwarte miejsce. Całe podium przypadło zawodniczkom spoza Europy. Tymczasem w rywalizacji na 100 m. Fiodorow uzyskała 12. 74 sek. i zapracowała na miejsce na podium. Najlepsza w tej konkurencji najlepsza okazała się lekkoatletka z USA Dejan Young, natomiast srebro w kategorii T - 47 (oznaczenie grupy schorzeń) przypadło Chince Yanping Wang.

Do srebra zabrakło niewiele, ale taki jest sport. Cieszę się, że wracam z Doha z medalem mistrzostw świata - skomentowała na swoim profilu na facekooku radomska lekkoatletka.

Z kolei kolejna zawodniczka radomskiego Startu Jagoda Kibil także rywalizowała w finale na 100 metrów, ale w innej grupie schorzeń (T-35). Debiutująca w mistrzostwach globu radomska sprinterka uzyskując 16.14 sek. zajęła szóste miejsce.