Jastrzębski Węgiel. Mark Lebedew: Kibice nie odwrócą się od klubu

Jastrzębski Węgiel to jeden z największych znaków zapytania nowego sezonu Plus Ligi. Po zakończeniu minionych rozgrywek w śląskiej drużynie doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi.

Facebook?  | A może Twitter? 

Zmiany były w dużej mierze spowodowane ograniczeniem finansowania przez głównego sponsora - Jastrzębską Spółkę Węglową. Z zespołem pożegnał się włoski szkoleniowiec Roberto Piazza oraz zawodnicy: kapitan Michał Łasko, Zbigniew Bartman, Grzegorz Kosok, Mateusz Malinowski, Damian Wojtaszek, Grek Dmytro Filippov, Niemiec Denis Kaliberda, Słoweniec Alen Pajenk i Francuz Guillaume Quesque.

Karierę zakończył Krzysztof Gierczyński, wygasł też kontrakt Patryka Czarnowskiego. Zmienił się też prezes. Zdzisława Grodeckiego zmienił Przemysław Michalczyk, były siatkarz śląskiego klubu.

Nowy zespół zbudował Mark Lebedew. Australijski trener pracował już w Jastrzębiu. Był wtedy asystentem Włocha Roberta Santilego. W minionym sezonie Lebedew prowadził z sukcesami Berlin Recycling Volleys. Z niemiecką drużyną zajął trzecie miejsce w Lidze Mistrzów.

Klub pozyskał aż dziewięciu nowych zawodników: dwóch Kanadyjczyków Toontje Van Lankvelta i Jasona De Rocco oraz Wojciecha Sobalę, Damiana Borucha, Piotra Haina, Macieja Muzaja, Adriana Mihułkę, Aleksandra Szafranowicza i Patryka Strzeżka. Szafranowicz to kapitan reprezentacji Izraela. Urodzony na Ukrainie 32-letni przyjmujący grał ostatnio w zespole mistrza Grecji PAOK Saloniki.

- Rzeczywiście to jest kompletnie nowy zespół. Nie ma gwiazd pokroju Łasko czy Bartmana. Ale ciężko pracując, możemy powalczyć o dobry wynik. Chcemy go osiągnąć także w Pucharze Polski. Cel to miejsce w czołowej szóstce i pokazanie dobrej gry - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Lebedew. - Nie obawiam się odwrócenia od nas kibiców. Oni wiedzą, w jakiej jesteśmy sytuacji, znają się też na siatkówce. I jeżeli pokażemy grę na dobrym poziomie, walkę, będą potrafili to docenić - dodał.

Śląski klub inauguruje sezon sobotnim, wyjazdowym meczem z MKS-em Będzin (godz. 14.45)

Skład Jastrzębskiego Węgla na sezon 2015/16

Rozgrywający: Michal Masny (Słowacja), Radosław Gil

Atakujący: Patryk Strzeżek, Maciej Muzaj

Przyjmujący: Jason de Rocco (Kanada), Toontje Van Lankvelt (Kanada), Aleksander Szafranowicz (Izrael), Konrad Formela

Środkowi: Damian Boruch, Wojciech Sobala, Piotr Hain

Libero: Jakub Popiwczak, Adrian Mihułka

Więcej o: