Pierwszy taki turniej w Olsztynie. Wygrali "Studenty"

Turniej piłkarski "Red Bull Winning 5", który w miniony weekend odbył się w Olsztynie, był jednocześnie debiutem tych zawodów w Polsce. - Frekwencja na trybunach dopisała - mówi organizator Michał Klucznik.

W odróżnieniu od zwykłego turnieju piłkarskiego, ten rozgrywany w Kortowie miał kilka istotnych różnic. Chodziło m.in. o wymiary boiska (24x11 m) czy bramek (1,5x1 m). Ponadto plac gry został otoczony specjalnymi bandami. - Po strzelonej bramce jeden zawodnik drużyny przeciwnej musiał opuścić boisko - wyjaśnia zasady Michał Klucznik, organizator z ramienia firmy Red Bull. - W ostateczności o końcowym wyniku decydowały rzuty karne.

W olsztyńskiej edycji zawodów wzięło udział 20 zespołów. W początkowej fazie turnieju przeważała gra fizyczna, gdzie większość akcji odbywała się przy bandach. W ćwierćfinałach decydowała już gra techniczna i umiejętność kontroli nad piłką. Wielki finał, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny "Studenty" i "Pięć w Dziewięć" miał nietypowy przebieg.

- Mecz rozpoczynała ta drużyna, która jako pierwsza dobiegnie spod bandy na środek boiska, gdzie była ustawiona piłka - opowiada organizator. - Niefortunnie piłkarze z dwóch różnych ekip w tym samym czasie mocno kopnęli w futbolówkę, co zakończyło się kontuzją jednego z nich.

Reprezentant ekipy "Pięć w Dziewięć" musiał opuścić boisko, a drużyna przeciwna w ramach rywalizacji fair play postanowiła także wystąpić w niepełnym składzie. Obie przystąpiły zatem mając w swoich szeregach czterech zawodników. Ostatecznie triumfował zespół "Studenty", który w nagrodę otrzymał tysiąc złotych do wykorzystania w sklepie R-gol.com.

- Biorąc pod uwagę to, że był to pierwszy taki turniej w Polsce, jesteśmy zadowoleni - mówi Michał Klucznik. - Nie mieliśmy problemów z przeprowadzeniem zawodów, a frekwencja na trybunach dopisała. Cieszymy się, że podczas całej imprezy wszyscy dobrze się bawili.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: