Wielka sportowa zbiórka dla Darcy'ego Warda

Pomoc dla Australijczyka niosą nie tylko żużlowcy, ale i przedstawiciele innych dyscyplin.

Darcy Ward doznał kontuzji podczas ostatniego w tym sezonie meczu SPAR Falubazu Zielona Góra w PGE Ekstralidze. Australijczyk w tym wypadku doznał urazu kręgosłupa. Teraz Ward przechodzi intensywną rehabilitację.

Trwa akcja pomocy dla Warda. Zaangażowały się w nią PGE Polska Grupa Energetyczna oraz fundacja Polskiego Związku Motorowego. Zorganizowały wielką aukcję, której celem jest zebranie funduszy na leczenie Darcy'ego Warda. W akcję charytatywną zaangażowali się sportowcy wszystkich dyscyplin. Twarzą akcji jest siatkarz Mariusz Wlazły.

Akcja wystartowała 24 października, uruchomiona została platforma aukcyjna w serwisie charytatywni.allegro.pl/4darcy. Każdy ze sportowców, który chce dołączyć do akcji powinien przekazać przedmiot na aukcję, a następnie udostępnić ją na swoich profilach społecznościowych z hashtagiem #4Darcy, jednocześnie zapraszając kolejnych sportowców do włączenia się w zbiórkę.

- Angażujemy sportowców i całe środowisko sportowe do wzięcia udziału w akcji, by pomóc Darcy'emu Wardowi i pokazać swoją solidarność z zawodnikiem w ciężkich dla niego chwilach - powiedział mówi Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE Polskiej Grupy Energetycznej. - Głównym motorem i twarzą akcji będzie Mariusz Wlazły, a ze środowiska żużlowego będzie go wspomagał Maciej Janowski. Zestaw osobowości świata sportu, które na starcie włączyły się do akcji, już dziś jest imponujący. Jesteśmy przekonani, że akcja nabierze jeszcze większego rozpędu i pokażemy Darcy'emu Wardowi, że może na nas liczyć.

Celem organizatorów akcji jest włączenie w nią nie tylko sportowców, ale także wszystkich, którzy chcą pomóc Darcy'emu Wardowi - nie tylko kibiców żużla. Każdy może wziąć udział w licytacji i oznaczając wpis hashtagiem #4Darcy rzucić wyzwanie kolejnej osobie.

Oni zaangażowali się w akcję pomocy dla Warda:

Mariusz Wlazły (siatkarz): koszulka reprezentacji Polski, Maciej Janowski (żużlowiec): srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski, Kamil Stoch (skoczek narciarski): plastron, Andrzej Wrona (siatkarz): kolacja, Jacek Krzynówek (piłkarz): buty, Artur Siódmiak (piłkarz ręczny): piłka, koszulka reprezentacji Polski, Zofia Klepacka (windsurferka): koszulka reprezentacji Polski, mini deska, Paweł Przedpełski (żużlowiec): kask, Victor Borsuk (kitesurferka): teeter, Maja Tokarska (siatkarka): koszulka reprezentacji Polski, Marcin Gortat (koszykarz): koszulka, Dariusz Michalczewski (bokser): rękawice.

Więcej o: