Euroliga: Przepowiednia Jasińskiego: Po dwóch chudych kolejkach nadejdzie siedem tłustych!

Dziś o 20 w arenie CRS koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra, zero zwycięstw na koncie, zagrają z liderem grupy C Euroligi - Lokomotivem Kubań Krasnodar, dwa zwycięstwa na koncie. Drużyna z Zielonej Góry nie jest faworytem, ale jej właściciel wierzy, że właśnie dziś zacznie się długa seria euroligowych sukcesów mistrzów Polski.

W dwóch kolejkach Stelmet BC dzielnie walczył niemal do ostatniej minuty każdego spotkania. Ale na finiszu dwa razy zabrakło zimnej krwi oraz - jak twierdzo trener Saso Filipovski - doświadczenia.

Czy dwie lekcje wystarczą, by za trzecim podejściem wygrać? Janusz Jasiński, właściciel większości akcji spółki, która trzyma władzę w Stelmecie BC, po ostatnim niepowodzeniu w Barcelonie przekazał, że jest dumny z trenera i zawodników. - Skoro my, wyjeżdżamy z Barcelony z poczuciem, że mogliśmy tu pokusić się o zwycięstwo i mówimy "szkoda", to chyba jest dobrze - podzielił się wrażeniami z reporterem Radia Zielona Góra.

Jasiński, od początku przymiarek do tegorocznego sezonu w Eurolidze trzyma się wersji, że Stelmet BC gra o awans do Top 16. I właśnie dziś powinna się zacząć seria zwycięstw, które powiodą mistrzów Polki do kolejnej fazy najbardziej elitarnych klubowych rozgrywek w Europie. - Jak zaczniemy teraz wygrywać, to co najmniej z siedem kolejek nie przegramy - rzucił odważną zapowiedź szef zielonogórskiego klubu. I dla uwiarygodnienia podparł się swoimi słowami sprzed kilku miesięcy. Otóż w finale play-off Tauron Basket Ligi ekipa PGE Turowa Zgorzelec prowadził w serii ze Stelmetem BC już 2:0 i nastroje zielonogórskich kibiców były dalekie od szampańskich. Ale Jasiński z kozacką odwagą wypowiedział wtedy krótkie zdanie: - Widać, że Turów już puchnie...

I Turów rzeczywiście spuchł. Do końca finałowej serii nie wygrał już nic. Może zatem dziś przepowiednia też się spełni i Stelmet BC zacznie wygrywać w Eurolidze?

Mecz Stelmet BC Zielona Góra - Lokomotiv Kubań Krasnodar w piątek o godz. 20 w zielonogórskiej arenie CRS przy ul. Sulechowskiej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA