Budowlani grają w siatkarskich derbach z Jokerem

Budowlani Toruń w piątek o godzinie 18.00 podejmą we własnej hali Joker Mekro Energoremont Świecie.

Torunianki wracają na swój parkiet po dwóch meczach wyjazdowych - pucharowym w Murowanej Goślinie i ligowym w Łodzi. Oba spotkania torunianki przegrały, dlatego nie ma nic lepszego niż przełamać się przed własną publicznością z rywalem zza miedzy.

Budowlani ostatni mecz w Łodzi przegrali 1:3, a trener Mariusz Soja przyznał szczerze, że jego zespół zagrał bardzo słabo. Świecianki w minioną sobotę nie grały, ale za to w środę podejmowały na własnym parkiecie ŁKS Commercecon Łódź. W tym meczu nie było niespodzianki i Joker przegrał gładko 0:3. W piątek Świecie z pewnością będzie chciało przełamać się i wygrać w Toruniu, bowiem w zeszłym sezonie nie udało im się to.

Goście piątkowego spotkania po czterech kolejkach mają na swym koncie sześć punktów. Torunianki o trzy więcej, ale to właśnie podopieczne Mariusza Soji będą zdecydowanymi faworytkami derbowego spotkania. Wiadomo, derby zawsze rządzą się swoimi prawami, aczkolwiek każdy punkt urwany przez Jokera będzie dużą niespodzianką.

Warto dodać, że piątkowy mecz będzie już czwartym w tym sezonie w Toruniu. Jak do tej pory, Budowlane wygrały wszystkie trzy spotkania, a ponadto nie straciły ani jednego seta. Czy tym razem będzie podobnie? Kibice z pewnością na to liczą.

Po piątkowym meczu w specjalnie przygotowanej Strefie Kibica, autografy rozdawać będą Aleksandra Gutkowska oraz Aleksandra Stachowicz. Wszystkich kibiców, którzy posiadają już zdjęcia zespołu zapraszamy do strefy. Organizatorzy przygotowali również zdjęcia dla nowych kibiców, którzy nie zdołałi zdjęć jeszcze odebrać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.