Kolejny mocny rywal Ślepska Suwałki

SMS Spała to kolejny czołowy zespół I ligi z ubiegłego sezonu z którym zagra na początek bieżących rozgrywek Ślepsk Suwałki. Spotkanie w Suwałkach w sobotę o godz. 17.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Siatkarze Ślepska w poprzednich dwóch kolejkach pokonali po 3:2 mistrza z poprzednich rozgrywek I ligi Victorię Wałbrzych i wicemistrza Stal Nysę.

- Te wyniki pokazują, że powoli docieramy się, zgrywamy się. Na początku sezonu mówiłem, że potrzebujemy paru spotkań ligowych aby to nasze granie wyglądało tak jak chcemy - mówi Dmitrij Skorij, trener Ślepska. - Zresztą podobnie mają inne drużyny. I już widać, że rozgrywki będą bardzo wyrównane. Nie ma takich zespołów, tak jak w poprzednim sezonie, gdzie można było jechać po trzy pewne punkty.

SMS w poprzednim sezonie zajął piąte miejsce, a teraz zmagania zaczął od wygranych z Victorią, KPS-em Siedlce i Wartą Zawiercie, a przegrał ze Stalą Nysa.

- SMS to drużyna młodych siatkarzy, którzy rozwijają się bardzo dobrze - opisuje Skorij. - Mają bardzo dobre warunki, dobrych trenerów i widać, że dobrze to wykorzystują. Już w poprzednim sezonie byli jedną z lepszych drużyn w lidze. Ich siłą jest między innymi to, że praktycznie od kilku sezonów grają jednym składem. W I lidze nie ma żadnej innej drużyny, która miałaby tak stabilny skład. Ale my jesteśmy podbudowani swoimi ostatnimi wygranymi i mamy nadzieję, że w sobotę także sobie poradzimy.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Spotkania 5. kolejki

Ślepsk Suwałki - SMS Spała (godz. 17), Camper Wyszków - Stal Nysa, Krispol Września - Victoria Wałbrzych, Energa Ostrołęka - Hutnik Kraków, Espadon Szczecin - GKS Katowice, KPS Siedlce - AGH Kraków, Warta Zawiercie - KPS Kęty.

Tabela I ligi

Osiem zespołów zagra w play-off. Cztery pierwsze po play-off mogą składać aplikacje o udział w rozgrywkach PlusLigi. Cztery ostatnie drużyny zagrają w play-out.

Więcej o:
Copyright © Agora SA