Wielka akcja sportowego świata dla Darcy'ego Warda

Australijski żużlowiec Darcy Ward, który w tym sezonie świetnie walczył w barwach SPAR Falubazu Zielona Góra, teraz walczy o powrót do zdrowia. Nie tylko żużlowy świat niesie pomoc 23-letniemu chłopakowi. Wspierają go również popularni sportowcy innych dyscyplin.

Darcy Ward doznał fatalnej kontuzji podczas ostatniego w tym sezonie meczu SPAR Falubazu Zielona Góra w PGE Ekstralidze. Australijczyk walcząc o pierwszą lokatę przewrócił się tak nieszczęśliwie, że w efekcie złamał kręgosłup. Przerwany rdzeń kręgowy przykuł wielkiego żużlowego wojownika do wózka inwalidzkiego. Ale Darcy Ward się nie poddaje, przechodzi intensywną rehabilitację.

Zawodnikowi w leczeniu pomaga cały sportowy świat. PGE Polska Grupa Energetyczna oraz fundacja Polskiego Związku Motorowego zorganizowały wielką aukcję, której celem jest zebranie funduszy na leczenie Darcy'ego Warda. W akcję charytatywną włączyli się popularni sportowcy wszystkich dyscyplin, a jej twarzą jest siatkarz Mariusz Wlazły.

Akcja wystartowała 24 października, uruchomiona została platforma aukcyjna w serwisie charytatywni.allegro.pl/4darcy. Każdy ze sportowców, który chce dołączyć do akcji powinien przekazać przedmiot na aukcję, a następnie udostępnić ją na swoich profilach społecznościowych z hashtagiem #4Darcy, jednocześnie zapraszając kolejnych sportowców do włączenia się w zbiórkę.

- Angażujemy sportowców i całe środowisko sportowe do wzięcia udziału w akcji, by pomóc Darcy'emu Wardowi i pokazać swoją solidarność z zawodnikiem w ciężkich dla niego chwilach - powiedział mówi Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE Polskiej Grupy Energetycznej. - Głównym motorem i twarzą akcji będzie Mariusz Wlazły, a ze środowiska żużlowego będzie go wspomagał Maciej Janowski. Zestaw osobowości świata sportu, które na starcie włączyły się do akcji, już dziś jest imponujący. Jesteśmy przekonani, że akcja nabierze jeszcze większego rozpędu i pokażemy Darcy'emu Wardowi, że może na nas liczyć.

Celem organizatorów akcji jest włączenie w nią nie tylko sportowców, ale także wszystkich, którzy chcą pomóc Darcy'emu Wardowi - nie tylko kibiców żużla. Każdy może wziąć udział w licytacji i oznaczając wpis hashtagiem #4Darcy rzucić wyzwanie kolejnej osobie.

DO TEJ PORY PRZEDMIOTY NA LICYTACJĘ PRZEKAZALI

Mariusz Wlazły (siatkarz): koszulka reprezentacji Polski, Maciej Janowski (żużlowiec): srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski, Kamil Stoch (skoczek narciarski): plastron, Andrzej Wrona (siatkarz): kolacja, Jacek Krzynówek (piłkarz): buty, Artur Siódmiak (piłkarz ręczny): piłka, koszulka reprezentacji Polski, Zofia Klepacka (windsurferka): koszulka reprezentacji Polski, mini deska, Paweł Przedpełski (żużlowiec): kask, Victor Borsuk (kitesurferka): teeter, Maja Tokarska (siatkarka): koszulka reprezentacji Polski, Marcin Gortat (koszykarz): koszulka, Dariusz Michalczewski (bokser): rękawice.

KARY ZA ZNIEWAŻANIE DARCY'EGO WARDA

KIBICE FALUBAZU: NIE USIĄDZIEMY W JEDNYM MIEJSCU Z HOŁOTĄ

POLSKA GROMI RESZTĘ ŚWIATA. NAJLEPSZY PATRYK DUDEK

FALUBAZ DŁUGÓW SIĘ NIE WSTYDZI: BRAKUJE NAM 2 MILIONÓW ZŁOTYCH

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL

Więcej o: