Radomska lekkoatletka tuż za podium mistrzostw świata

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?Start? zajęła czwarte miejsce w finale biegu na 200 metrów, rozgrywanego w ramach lekkoatletycznych mistrzostw świata niepełnosprawnych. W Katarze startowali też inni radomianie.

Zawody, które odbywają się w Doha, stolicy Kataru Fiodorow rozpoczęła od pewnego awansu do finału. W nim okazała się najlepszą sprinterką z Europy. Wynik 25.99 sek. (najlepszy w tym sezonie) pozwolił na zajęcie miejsca tuż za podium. Złoto w biegu na 200 m w kategorii T-47 (oznaczenie grupy schorzeń) wywalczyła Kubanka Yunidis Castillo (25.43), srebro przypadło Amerykance Dejan Young (25.53), natomiast brąz reprezentantce RPA Anrune Liebenberg (25.58).

Oprócz Alicji Fiodorow w Katarze rywalizują inni lekkoatleci radomskiego klubu. Mariusz Sobczak zajął ósme miejsce w konkursie skoku w dal (kategoria T-36), natomiast Jagoda Kibil była piąta w wyścigu na 200 metrów w grupie T-35. Zarówno Fiodorow, jak i Kibil wystartują jeszcze w sprintach na dwukrotnie krótszym dystansie. Mistrzostwa w Katarze potrwają do piątku 30 października.