Impel Wrocław zaczyna grę w siatkarskiej Lidze Mistrzyń

Wyjazdowym meczem z Telekomem Baku siatkarki Impelu Wrocław rozpoczynają rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

W Lidze Mistrzyń Impel Wrocław trafił do grupy E. Rywalizować będzie z mistrzem Niemiec - Drezno SC, mistrzem Turcji - Fenerbahce Stambuł oraz Telekomem Baku, który jest sukcesorem Rabity Baku, zespołu, który w 2015 roku zdobył mistrzostwo Azerbejdżanu.

Specyfika ligi azerskiej polega na tym, że w lidze grają zespoły z jednego miasta - stolicy Azerbejdżanu. W Baku grały Lenka Dürr oraz Milena Radecka. A Katarzyna Skowrońska-Dolata z Rabitą Baku dwukrotnie zdobyła mistrzostwo tego kraju. Po sezonie, z powodu problemów finansowych, Rabita przekształciła się w Telekom.

Wrocławianki w minionym sezonie debiutowały w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów, ale wypadły słabo i szybko zakończyły rywalizacje w tym gronie. W nowym sezonie cele są ambitniejsze - drużyna jest mocniejsza personalnie i chce powalczyć o wyjście z grupy.

Impel gra dziś z Telekomem (o godz. 14 czasu polskiego). A 11 listopada w Hali Orbita dojdzie do pojedynku z ekipą z Drezna.

Więcej o: